Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:11




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 čer 2011, 14:26
Příspěvky: 108
Nový příspěvek Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu
Zdravíčko, chci se zeptat dle fyziky a kdo ví čeho všeho... čím jde dosáhnout u odstřelovací pušky co nejdelšího ale zároveň co nejpřesnějšího dostřelu a zároveň nemusí být co nejrychlejší.
Podle mé teorie která vůbec nemusí být pravdivá dokážu s M130 a 0,25 dosřelit dále a přesnějí než s M170 a 0,40 apod.. nezajímá mě v tuto chvíli rychlost kuličky ale přesnost a dostřel.

nezajímá mě ani například že sice dostřelím 80metrů ale vubec nevím kde.. zajímá mě čím docílit dostřelu například 60m ale přesnos do čtverce 1x1m nebo 30x30cm. zda je to vůbec možné.

Bavme se klidně i o pohonu ele/manual/plyn.

máte s tímhle někdo zkušenosti? díky.

_________________
G&P SR25 M150
̶V̶S̶R̶-̶1̶0̶ ̶P̶r̶o̶ ̶S̶n̶i̶p̶e̶r̶,̶ ̶T̶o̶k̶y̶o̶ ̶M̶a̶r̶u̶i̶
̶S̶V̶D̶ ̶D̶r̶a̶g̶u̶n̶o̶v̶
̶C̶A̶ ̶M̶P̶5̶ ̶S̶D̶2̶


28 říj 2017, 09:33
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu
Presnosť záleží od hodne faktorov niektoré ovplyvníš iné nie. Vo všeobecnosti platí že čím ťažšie strelivo tým väčší dostrel a presnosť s dlhodobého skúmania najväčšiu presnosť som dosiahol pri rýchlosti BB okolo 100 m/s.
Ďalej je veľmi dôležitý hop up efekt ak je veľký BB letí ako opilec s krčmy ak malý skrátiš dostrel.
Najlepšie parametre som dosahoval so zbraňami ktoré používali VSR hop up gumičky alebo im podobne.
Nie je to alfa a omega len moja skúsenosť.


28 říj 2017, 14:23
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu
Spíše podám zkušenost, přestože si myslím, že chtít po airsoftu přesnost je problém. Už za Napoleona věděli, že koule není ten nejlepší tvar jako projektil a velmi rychle se toto potvrdilo.
Zkouseli jsme před čtyřmi roky střílet v lese. Bezvětří.
AEG STAR L1A1 opřené o dvojnožku s optikou, výkon 150 m/s s 0,20g kuličkami, 590 mm JBU hlaveň 6,01, červená gumička Madbull, používané střelivo 0,40g King Arms (žluté kuličky). Střelba pouze jednotlivými.
Střílel jsem na terče o velikosti A4. Pásmem jsem si změřil vzdálenost a terče dal na stromy ve vzdálenosti 20, 40 a 60 metrů (+/- 1 m kvůli stromům).
Na 20 metrů, rozptyl cca 8 cm
Na 40 metrů, rozptyl větší, ale prakticky vždy zásah do plochy papíru
Na 60 metrů přesnost začala rapidně klesat, kulička letěla tisíc let a papír byl zasažen zhruba při každém třetím zásahu (velmi často jsem trefil pouze strom nebo naopak zcela minul).
Troufnu si tvrdil, že trefit na těch 60 metrů už nebylo snadné. Stojící a nehybný cíl bych trefil asi se 60-70 % šancí, klečící nehybný už jen tak se 30-40 %. Pohyblivý cíl bych trefil jen kdyby měl dotyčný smůlu, ale určitě by se musel krýt.
Netvrdím, že jsem měl nejlepší zbraň, nebo že jsem nejlepší střelec, ale těch 60 metrů se mi jevilo jako hraniční účinný dostřel (podotýkám účinný) a ač se to nezdá, ta 60 metrů je sakra daleko a lidská postava je vážně malá.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


30 říj 2017, 12:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu
A to te zajima z pohledu tercovy strelby a nebo herni, protoze pro tu druhou moznost je to dost spatna uvaha, tam naopak potrebujes presnost, vzdalenost a i rychlost. Nac je byt presna, ale pomala rana na hejbajici se terc, kterej ti "utece" . Pomala rana na delsi vzdalenost bude mit desne velkej oblouk, coz jednak muze narazit na problem vetvi ci jinych prekazek a za delsi dobu taky vetsi snos vetrem, takze ta presnost tam je dost spekulativni.

Jinak navazu na Alfreda o zasahu lidsky postavy, ano 60m v AS je docela daleko, a kecy o tom ze nekdo strili na 100% na 100m jsou z 99% pohadky, to je proste ve venkovnich podminkach pri balistice as jen vicemene stesti, navic nemerene.


31 říj 2017, 10:11
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jak docílit nejdelšího a zároveň nejpřesnějšího dostřelu
Orangutan píše:
A to te zajima z pohledu tercovy strelby a nebo herni, protoze pro tu druhou moznost je to dost spatna uvaha, tam naopak potrebujes presnost, vzdalenost a i rychlost. Nac je byt presna, ale pomala rana na hejbajici se terc, kterej ti "utece" . Pomala rana na delsi vzdalenost bude mit desne velkej oblouk, coz jednak muze narazit na problem vetvi ci jinych prekazek a za delsi dobu taky vetsi snos vetrem, takze ta presnost tam je dost spekulativni.

Jinak navazu na Alfreda o zasahu lidsky postavy, ano 60m v AS je docela daleko, a kecy o tom ze nekdo strili na 100% na 100m jsou z 99% pohadky, to je proste ve venkovnich podminkach pri balistice as jen vicemene stesti, navic nemerene.


Mě už přišla střelba na těch 60 metrů značně neefektivní, pokud bych nechtěl jen dráždit nějakou hlídku v nepřátelském bunkru automatickou střelbou. Někoho tak cíleně střelit, to byla fakt malá šance. Klidně uvěřím, že někomu to letí 80 metrů, pro mě za mě, ale pokud mi bude tvrdit, že něco trefuje, tak prostě nevěřím, pokud mi nenatočí video s pásmem a nějakým terčem. A taková ta sranda střelba na "100 m", kdy tomu dáš padáček, jako jeden nejmenovaný obchod co se tím chlubil, je k ničemu, protože jakmile vlezeš do lesa, tak takové nadsazení nelze využít.

Jak psal Orangutan, na tak dlouhé dráze letu se pak skutečně projevuje dost vlivů.
Velmi zajímavé věci dělá například teplý vzduch, když letí kulička přes rozpálený palouček v lese nebo přes louku. Na louce ti kuličkapoletí dále, protože teplý vzduch ji nadnáší, v lese zase uvidíš, jak při přeletu takového paloučku udělá malý oblouček, jak jí vzduch vyzdvihne o pár cm výše. Takže třeba v lese dostřelíš v létě méně, než na louce. Jsou to řády jednotek metrů, ale jak známo, občas dělá svoje i ty dva nebo tři metry co získáš/ztratíš.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


31 říj 2017, 14:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz