Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 00:26




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Nová výstroj pro tým 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Nová výstroj pro tým
Zdravím,
po dlouhé diskusi jsme se rozhodli, že náš tým se pustí do americké tématiky. Doteď jsme s klukama používali pouze vz.95, ale ten nám už příjde okoukaný a běžný, proto jsme se diplomaticky dohodli, že uděláme kompletní výměnu výstroje. Lidi od nás mají pouze m4ky a Scary, proto jsme zvolili americkou stranu věci. A já se teď ptám, existuje vůbec nějaká šance, že by jednotky oblíknuté v maskování do lesních podmínek měly Scary? Řekněme tedy, kdyby odpověď byla negativní a my bysme přimhouřili oko a přemýšleli o MARPATech, jakou barvou vybavení se MARPAT doplňuje? Coyote? Je vůbec ještě jiná alternativa amerických maskáčů zapadajících do českých luhů a hájů kromě typického Woodlandu? Díky za případné odpovědi, přeji dobrou noc.


12 črc 2013, 23:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Můžete zauvažovat o multikrámu, tam je potom SCAR košer. K MARPATům se tahá coyote výstroj. Z modernějších typů maskování už žádný další vyloženě vhodný do našich podmínek není.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 črc 2013, 23:28
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Díky za rychlou a objasňující odpověď. Bohužel Multicamy se klukům od nás moc nelíbí. Byla by hodně velká prasárna mít k MARPATům Scara? Kdyby, tak jaké sumky jsou v tom případě košér? Otevřené, nebo klasické zapínací? Mám z toho hlavu jak pátrací balon :)


13 črc 2013, 10:53
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Ale multikrámy by možná byla schudnější cesta, protože tak předejdete kecům o nepovedenejch mariňácích.

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


13 črc 2013, 10:55
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Záleží, jestli chcete někoho opravdu napodobovat, nebo jak sám říkáš vám záleží jenom na tom nosit to, co funguje.

Pokud chcete tahat MARPATy bez toho abyste prohlašovali, že napodobujete námořní pěchotu, tak bych se keců na "nepovedený mariňáky" moc nebál. Dneska už tahá MARPATy kdekdo, takže to by nikoho vzrušovat nemělo :) Navíc třeba u takovejch MSOB se i ten SCAR teď v Afghánistánu mihne.

K MARPATům se standardně nosí Coyote doplňky, akorát je problém že většina kvalitních kopií se dělá spíš v Tan, než v Coyote. Co se týče typu sumek, tak to záleží na preferenci, pokud nikoho konkrétně nenapodobujete, tak je jenom na vás, co komu bude vyhovovat :)

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


13 črc 2013, 11:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Je sice nepravděpodobné, že vybereme Multicamy, ale kdyby, tak jaká barva sumek se volí? Vidím hodně Multicamových sumek, ale to se mi moc nelíbí, preferuju sumky jednoduchých barev (tan, olive, coyote etc.).


13 črc 2013, 12:35
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 20 zář 2012, 19:01
Příspěvky: 25
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
tak sumkama v CB by ste asi nic nezkazily ;) asi zalezi ciste na vas...ale zkoukni i nejaky fotky treba to pomuze... jinak ten scar bude vypadat lip k marpatum jak 416 ;)


13 črc 2013, 12:41
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Asi jsem opožděný, ale co představuje 416? Je to nějaká jednotka používající MARPATy a Scara dohromady? Protože pak by bylo rozhodnuto.


13 črc 2013, 16:39
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2012, 10:04
Příspěvky: 164
Bydliště: Jižní Čechy
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Olalala.... :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Heckler_%26_Koch_HK416

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat !
Desert Eagle 50.AE GBB
Stoner Rifle, SR-25 AEG


13 črc 2013, 16:44
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Proboha já jsem idiot...


13 črc 2013, 16:46
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Tak díky všem za snahu, ještě musíme s klukama udělat poradu, ale z 99% to dopadne tak, že prostě nebudeme napodobovat nic a budeme mít MARPATy s Coyote doplňkama. Ještě jednou děkuju a hezký zbytek večera.


13 črc 2013, 16:53
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Já si myslím, že na 99 % to dopadne tak, že po "kompletní výměně výstroje" přijdete na to, že o výstroji to není :)

A taky mám tušení, že ta coyote výstroj nebude za takový peníze, jako "běžný" alpový vesty nebo bágly, pokud nehodláte kupovat ACM... ale hlavně, ať vám to vyhovuje ;)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


13 črc 2013, 19:48
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Možná už to tu někde bylo zmíněný, ale nepřemýšlel jsi o Cadpatech ? Kanadský mikrovzor, podle mě má vhodné barvy i do našeho prostředí.
Není to sice ryze americký, ale hodně podobný marpatům.
Obrázek

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


13 črc 2013, 22:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 20 zář 2012, 19:01
Příspěvky: 25
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
jako treba AO2 by taky nebyl spatnej do naseho prostredi...;)


13 črc 2013, 23:05
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Díky moc za reakce. O Cadpatech jsem nepřemýšlel, vypadá to dobře :) AORy znám, také fajn. Řekněme, že bychom se vrátili k nápadu Ameriky. Jaké zbraně jsou košér k MARPATům?


14 črc 2013, 01:11
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 20 zář 2012, 19:01
Příspěvky: 25
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
m4/m16,m240/m249 asi nejvetsi klasina ale jestli nikoho nenapodobujete tak je to asi fuk;)


14 črc 2013, 08:23
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
M4/A1, M16A2/A4, M27 IAR (upravená HK416), M249 SAW, M240G, SAM-R (SPR) M40A1/A3/A5, Mk11 Mod 0 (upravená SR-25), M110, M107 (M82A3), M1014, SCAR, Mk18 CQBR, M1911 MEU SOC, M9/A1...

Vyber si :) Ale pokud nehodláte nikoho napodobovat, tak jak už řekl kolega nade mnou, moc bych se tim neřídil a vybral bych si něco, co se vám líbí a bude vám to uživatelsky vyhovovat.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


14 črc 2013, 08:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 20 zář 2012, 19:01
Příspěvky: 25
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
osobne bych akorat k marpatum nevolil zbrane tipu AK to hy asi vypadalo divne... :wink:


14 črc 2013, 09:00
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Ještě bych zvážil A-TACS.


14 črc 2013, 09:22
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Díky moc za odpovědi.

LCpl Twombly píše:
, SCAR,


Scar? Tak počkejte, je Scar košér, nebo ne? Dost jsem o tom hledal, ale nikde to prostě neřeknou na rovinu.

EDIT: Jeden kluk od nás přemýšlí o koupi taktické vesty od ACM, té už dopředu předskládané, jako je tato , máte nějaké zkušenosti s touto značkou či výrobcem?


14 črc 2013, 15:09
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 04 kvě 2012, 11:26
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Add. FN Scar - zavedený není, jen se u jednotek SF a SOF občas vyskytuje a to především jako DMR.

add. vesty apod. - pokud nic nenapodobujete, tak neřešte barvy, ale co bude maskovat, resp. se vám líbit.

O vestách je tu hrozně dlouhé téma. Nekupujte si vestu, ve které se v létě upečete a na AS je v podstatě zbytečná. Najděte si nějaké dobře ušité chestrigy - budete vzdušnější, pohyblivější a nebude vás to nutit nosit zbytečné krámy.

Add. Coyote Brown - řešíte maskování do českých lesů a pak si kupujete vesty ve světlé barvě. Opět, když nic nenapodobujete, tak spíše dbejte na praktičnost. Co je špatného na staré dobré OD?

_________________
SPC McNovak, Johnny A.
2/A/3-75 RGR
RLTW!
http://www.military.cz/ranger/page.aspx?p=index


14 črc 2013, 17:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Díky moc za reakci. Věci se mají asi takto. Rozhodli jsme se, že vyloženě napodobovat nic nebudeme, spíše se jen inspirujeme. Klukům se hodně líbí kombinace MARPAT - Coyote, takže asi v této kombinaci budeme směřovat naše vybavení. Navíc Coyote není až tak světlá barva, je spíše do hněda, ale samozřejmě že OD u nás bude efektivnější. Například já budu nosit věci asi takto : Kalhoty, blůza a potah na helmu - Marpat.
Nákrčník, boty, vesta, accessories - Coyote
Tím se vyřešilo barevné schéma, teď ale začínáme řešit vesty podle potřeb jednotlivců, takže každý nakonec bude mít to, co mu nejvíc sedí. Proto prosím o větší trpělivost, asi budu řešit každou hovadinu, která nám není jasná :)
EDIT: Opravdu jsem nenašel žádnou kloudnou recenzi na tu ACM vestu, nemá někdo zkušenost? Díky.


14 črc 2013, 18:09
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Nediv se, All China Made není zrovna značka, kterou se chlubíš. V tématu o vestách se hodně doporučuje bulle, je to jen o pár korunek dražší a mnohem kvalitnější.

http://www.tacticalgear.cz/armyshop-tak ... ote-brown/

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


14 črc 2013, 19:28
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
SCAR je místy vidět u jednotek speciálních operací, jak už tu bylo psáno.

Ad čínský kopie - spíš by už se vyplatilo zainvestovat do něčeho kvalitnějšího jako je Pantac, Condor, Bulle, Guarder atd. Vesty od těhlech firem jsou alespoň šitý z bytelnějšího materiálu.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


14 črc 2013, 19:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Ono to není u čínských vest ani tak o materiálu jako o tom že mají tragické šití.


15 črc 2013, 03:25
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
ottlik píše:
Zdravím,
po dlouhé diskusi jsme se rozhodli, že náš tým se pustí do americké tématiky. Doteď jsme s klukama používali pouze vz.95, ale ten nám už příjde okoukaný a běžný, proto jsme se diplomaticky dohodli, že uděláme kompletní výměnu výstroje. Lidi od nás mají pouze m4ky a Scary, proto jsme zvolili americkou stranu věci. A já se teď ptám, existuje vůbec nějaká šance, že by jednotky oblíknuté v maskování do lesních podmínek měly Scary? Řekněme tedy, kdyby odpověď byla negativní a my bysme přimhouřili oko a přemýšleli o MARPATech, jakou barvou vybavení se MARPAT doplňuje? Coyote? Je vůbec ještě jiná alternativa amerických maskáčů zapadajících do českých luhů a hájů kromě typického Woodlandu? Díky za případné odpovědi, přeji dobrou noc.


woodland and SCAR


Přílohy:
abram35hj1fy3.jpg
abram35hj1fy3.jpg [ 96.72 KiB | Zobrazeno 43668 krát ]
16 črc 2013, 06:14
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
ottlik píše:
Klukům se hodně líbí kombinace MARPAT - Coyote, takže asi v této kombinaci budeme směřovat naše vybavení. Navíc Coyote není až tak světlá barva, je spíše do hněda, ale samozřejmě že OD u nás bude efektivnější.

OD u nás není efektivnější ne CB. Coyote je do českých lesů super.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


16 črc 2013, 08:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Aneb jak pravil reyes - v kombinaci s MARPATem vychází coyote lepší, protože celej MARPAT je položenej převážně na hnědym základu. Olivová na něm docela bije do očí.

Tady je na ukázku foto jak to přibližně vypadá v našich podmínkách, pokud opravdu doplňky jsou v coyote brown a ne ve světlejší, kterou výrobci vydávají za coyote tan a má blíž už ke khaki

Příloha:
DSC_6363.jpg
DSC_6363.jpg [ 338.63 KiB | Zobrazeno 43604 krát ]

Příloha:
DSC_6312.jpg
DSC_6312.jpg [ 362.11 KiB | Zobrazeno 43604 krát ]

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


16 črc 2013, 11:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
Díky za vaše odpovědi. Dost mě potěšilo, že je Scar je vidět i u jednotek, kterými se budeme inspirovat. Procházel jsem ještě ty vesty, jaké máte zkušenosti s firmou MFH? Konkrétně s touto vestou? Moc se mi líbí, přemýšlím o koupi.

EDIT: Hmmm, jo, po těhle fotkách jsem už napevno rozhodnutý!


16 črc 2013, 11:59
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nová výstroj pro tým
NEKUPOVAT NEKUPOAT NEKUPOVAT
Dát 3k za čínu?!
koukni se na tacticalgear.cz, projdi si značky Warrior assault system nebo Bulle UK (dělají většinou kopie WAS, ale kvalitní).
Jestli přemýšlíš o vestě za 3k, tak takovej centurion nebo 901 udělají mnohem lepší službu.
Nebo se podívej na armyburzu...nedávno tam někdo prodával cirasku od pantacu za 3 a něco...

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


16 črc 2013, 12:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz