Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:05




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
 odprúčana pružina 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 srp 2012, 20:15
Příspěvky: 32
Nový příspěvek odprúčana pružina
momentálne mám M160 ,no chcel by som vediet aku pružinu by ste mi doporučily Vy ,rozmýšlam nad niečim slabším (M130-M140) ,,no zaújmali by ma približné dostrely ,mám klasickú 500 mm prestnú hlaveň ,
Ďakujem

_________________
L96 08D M160
(500 fps/0.35g)
(625 fps/0.20g)

M14
(430 fps/0.20g)
(380 fps/0,25g)


26 říj 2012, 18:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
No a v jakym kvéru? S jakejma dílama? Jak jsi spokojenej s kvérem teď? Co od výměny pružiny čekáš? To je zase dotaz jak noha toto...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 říj 2012, 18:31
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 srp 2012, 20:15
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
no mám klasickú MB-08 , komplet upgread ,
hlaveň 6.03
hop up airsoft pro,s čiernou gumičkou guarder
spušt AS pro a tiez cely upgread set válca ,,momentálne mám M160
... a chcel by som slabšiu stunu kôli opotedbeniu válca
...a ešte čím by som mohol znížiť hlučnosť výstrelu ,,vymenou nejakej časti vo válci ?

_________________
L96 08D M160
(500 fps/0.35g)
(625 fps/0.20g)

M14
(430 fps/0.20g)
(380 fps/0,25g)


27 říj 2012, 19:09
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
kdyz hodis 130ku nebo neco podobneho, tak sniperka pak docela jakykoliv smysl. jak jsem cetl dotaz, tak jsem cekal spise vymenu pruziny za neco od M170 do M210. jestli chces 130ku, tak si kup AKcko od cymy a budes na tom stejne a budes mit navic davku.

obecne dostrel hruba od M150 a vyse uz neni nejak moc znatelny, je to opravdu po metrech. na te M130 pocitej tak 60 max


28 říj 2012, 10:02
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2010, 13:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
vanhouten píše:
jestli chces 130ku, tak si kup AKcko od cymy a budes na tom stejne a budes mit navic davku.



podle mě je toto blbost. ono vůbec když si člověk myslí že s airsoftovou snipou se střílí nad 70m tak je něco špatně. jo dá se to.. nekde v hale, nebo za naprostého bezvětří s 0.43kama-to se pak nechá něco trefit i na 90m. ale skutečnost je přeci jen někde jinde.. střílí se v lese kde jsou větve, vítr atp. takže k přesné střelbě nad 60m to chce hojnou dávku štěstí. Já osobně taky preferuju něco tichého , tak aby výstřel nebyl slyšet a zásah na 40m byl tutovka. na to stačí 150m/s usťovka s (0.20ma). člověk pak s tlumičem může klidně 2-3 vystřelit, aniž by na se prozradil.
samozřejmě sou asi různé druhy "odtřelování" ale střílet se 180kou+ na cíle vzdálené 80m? nemyslim si že je to tak efektivní-proti teamu co ví jak se chovat jestliže stojí proti odstřelovači...

protože střílim s l96kou v základu, kde je 150dina, taky bych uvítal nějakou tvrdou 140ku, co by držela výkon. ta čínská se časem dost vomačká a pak to chce vypodložení apod.. dík

_________________
sniper je to poslední co před smrtí uvidíte :-D


29 říj 2012, 14:19
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
onix píše:
vanhouten píše:
jestli chces 130ku, tak si kup AKcko od cymy a budes na tom stejne a budes mit navic davku.



podle mě je toto blbost. ono vůbec když si člověk myslí že s airsoftovou snipou se střílí nad 70m tak je něco špatně. jo dá se to.. nekde v hale, nebo za naprostého bezvětří s 0.43kama-to se pak nechá něco trefit i na 90m. ale skutečnost je přeci jen někde jinde.. střílí se v lese kde jsou větve, vítr atp. takže k přesné střelbě nad 60m to chce hojnou dávku štěstí. Já osobně taky preferuju něco tichého , tak aby výstřel nebyl slyšet a zásah na 40m byl tutovka. na to stačí 150m/s usťovka s (0.20ma). člověk pak s tlumičem může klidně 2-3 vystřelit, aniž by na se prozradil.
samozřejmě sou asi různé druhy "odtřelování" ale střílet se 180kou+ na cíle vzdálené 80m? nemyslim si že je to tak efektivní-proti teamu co ví jak se chovat jestliže stojí proti odstřelovači...

protože střílim s l96kou v základu, kde je 150dina, taky bych uvítal nějakou tvrdou 140ku, co by držela výkon. ta čínská se časem dost vomačká a pak to chce vypodložení apod.. dík


jo jestli to beres takhle tak ti ta 130ka bude stacit. ale nebudes mit vyhodu vetsiho dostrelu.


29 říj 2012, 15:20
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2010, 13:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
to ne no, taky kdo v dnešní době nemá v qweru alespoň 140m/s a nestřílí alespon 0.28cítky... občas si říkam že taková 180ka by bodla.. podle mě je to ale vo zdraví...

aby to nebyl uplně ot. - ke snipám se teďka dávaj ty "regulátory" jak se to našroubuje do trysky. sníží to výkon tak na 120m/s a je to tichoučký-ale to je pak už fakt dost slabý.

_________________
sniper je to poslední co před smrtí uvidíte :-D


29 říj 2012, 16:13
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
onix píše:
to ne no, taky kdo v dnešní době nemá v qweru alespoň 140m/s a nestřílí alespon 0.28cítky... občas si říkam že taková 180ka by bodla.. podle mě je to ale vo zdraví...

aby to nebyl uplně ot. - ke snipám se teďka dávaj ty "regulátory" jak se to našroubuje do trysky. sníží to výkon tak na 120m/s a je to tichoučký-ale to je pak už fakt dost slabý.


kdyz clovek neni dement tak se to da. uspesne mam za sebou tri roky na M24 od Tanaky se 185 m/s a zadna krev (teda krom kolegy ktery se chtel nechat dobrovolne, i pres muj odpor, strelit na 15 metru do zad jen pres triko - napnute :) ))

jinak i ta 140ka dokaze slusne rozbit drzku na 40 nebo 50 metru. pokud ma clovek v hlave mozek a ne seno, at si da do kveru klidne M200. kdyz vim ze bych mohl osklive ublizit, tak proste nevystrelim nebo automaticky taham zalozku. pokud vystrelim a nekomu vysypu zuby a udelam fesnou diru skrze lico, tak zaslouzim byt zbytek zlyncovan. vse je o lidech


29 říj 2012, 16:30
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2010, 13:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
souhlas.

Ty asi nemáš zkušenosti s pružinama pod 150 což? nechápu, ale třeba ASpro má nejesabší 150. WTF? to je mooc,

_________________
sniper je to poslední co před smrtí uvidíte :-D


29 říj 2012, 22:21
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Hele, já nejsem žádnej příznivec silnejch brk, právě naopak, ale do sniperky to naprosto chápu a osobně nevidim důvod, proč stavět sniperku na slabší brko než M150...k čemu mi bude kvér, kterej bude střílet stejně jako průměrný čínský AEG, akorát budu mít nevýhodu natahování? Netvrdim, že sniping je čistě o dostřelu, to v žádném případě a v airsoftu to platí tuplem, ale pokud nemám s natahovačkou výhodu dostřelu, tak proč si rovnou nekoupit nějaké vhodné AEG (SR25, M14, SVD...), které si za pár korun upgraduju na srovnatelné výkony a zároveň nepřijdu o dávku, nebo alespoň semiauto střelbu?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 říj 2012, 22:36
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
onix píše:
souhlas.

Ty asi nemáš zkušenosti s pružinama pod 150 což?


naopak. jedine co jsme mel pres 150 m/s byla ta zminena tanaka. jinak primarni mam ted MP5, kde mam M100, stavim kulomet kde bude M130/M140 a do SVD planuju dat M150/M160. stejne jako griff nejsem zastancem silnych brk, ale ve sniperce proste byt musi, protoze to je jedina vyhoda kterou ti sniperka muze na poli v boji proti AEG nabidnout.


29 říj 2012, 23:31
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2010, 13:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
vanhouten píše:
onix píše:
souhlas.

Ty asi nemáš zkušenosti s pružinama pod 150 což?


nejsem zastancem silnych brk, ale ve sniperce proste byt musi, protoze to je jedina vyhoda kterou ti sniperka muze na poli v boji proti AEG nabidnout.



no jak říkam, jestliže chce človek v dnešní době někoho účině "přestřelit" se snipou, musí to mít hoodne našlapaný -180+
ale potenciál takové energie proste podle mě neni využitelny ve volnej přírodě. (větve, vítr, pohyb) kdy se človek dostane do situace, že by měl čistej výhled na 80m? určitě ne v lese

u snipy vidim nej. přednosti-přesnost, tichost, optika, to vše v kombinaci s pořádnym hejkalem a ke štestí mi stačí stačí 150m/s....
neni větší slast, než když někoho trefíš, a on přitom ani neslyšel výstřel.
oto víc mě těší, když se netrefim, a mužu si klidně střílet dál...

má to dvě strany, obě použitelne a velmi učiné, hlavně psychologicky-to je taky nej. výhoda snipy.......psychologický účinek snipera je prostě nenahraditelny..

_________________
sniper je to poslední co před smrtí uvidíte :-D


30 říj 2012, 00:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Neni to jen o maximálnim dostřelu, ale i o větší účinnosti/šanci na zásah na kratší vzdálenosti - čim větší energii kule má, tim menší je šance, že jí odrazí nějaký křovíčko, zfoukne vítr do strany nebo cokoli. A já osobně už jsem zažil desítky situací, kdy by se mi býval kvér s osmdesátimetrovým dostřelem sakra hodil.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 říj 2012, 01:14
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
onix píše:

no jak říkam, jestliže chce človek v dnešní době někoho účině "přestřelit" se snipou, musí to mít hoodne našlapaný -180+
ale potenciál takové energie proste podle mě neni využitelny ve volnej přírodě. (větve, vítr, pohyb) kdy se človek dostane do situace, že by měl čistej výhled na 80m? určitě ne v lese.


no ne vsichni hrajou jenom v zarostlych lesich. ona ta ustovka je dulezita i kvuli toho co psal griff. vetsina zasahu je tech 40-50 metru, ale je sakra rozdil jestli mas ustovku 130 nebo 190 z duvodu delky letu kule. i kdyby ti to delalo rozdil 1/3 vteriny, zkus si zmerit jako vzdalenost za 1/3 vteriny ubehnes treba poklusem. strileni na pohyblive cile je jen otazka treninku. pokud trefis na 50 metru stojiciho, uplne stejne muzes trefit i beziciho. chce to jen trenovat. dalsi rozdil ktery vyzniva pro ty silnejsi pruziny, je tezsi munice. na 130ku asi tezko budes ladovat 0,40. nebo jestli jo, tak ustovku budes mit fakt smesnou. i kdyz mas tech 190 m/s, tak s 0,40g ti to porad dela ustovku pres 150 m/s


30 říj 2012, 08:32
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2010, 13:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
souhlasim s váma hoši, nicméně se budu držet svého. jednak proto že bych si prostě nedovolil se180kou střílet na 30m, a za druhé, ono občas neni jiná možnost, než střílet nad ramena, a to už je pak vážně vo zdraví.
mě 150stačí. s 0.43kama je rána sice pomalá, ale tichá a skrz křoví taky projde. a nijak neublíží. chtěl bych jen stabilnější výkon, a to mi ta čínská zamčkaná 150dina nedá.... proto bych stál o tvrdou 140ku, se kterou si to vyženu tak na těch 155m/s

_________________
sniper je to poslední co před smrtí uvidíte :-D


30 říj 2012, 16:04
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 úno 2011, 15:12
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
onix píše:
souhlasim s váma hoši, nicméně se budu držet svého. jednak proto že bych si prostě nedovolil se180kou střílet na 30m, a za druhé, ono občas neni jiná možnost, než střílet nad ramena, a to už je pak vážně vo zdraví.
mě 150stačí. s 0.43kama je rána sice pomalá, ale tichá a skrz křoví taky projde. a nijak neublíží. chtěl bych jen stabilnější výkon, a to mi ta čínská zamčkaná 150dina nedá.... proto bych stál o tvrdou 140ku, se kterou si to vyženu tak na těch 155m/s


zkus tuhle pružinu:
http://www.armymarket.cz/pruzina-pro-aps-m150-gd-d1524


21 pro 2012, 17:58
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
síce stará téma , ale snáď to nebude odveci : pri tlmiči je jediná nevýhoda , cieľ ťa síce nepočuje čo je fajn ale stáva sa mi pravidelne že ak nepočuje výstrel tak ti to neprizná , ako na kratšie vzdialenosti pri MK23ke tak isto sa mi to stávalo aj pri plynovej M700ke s tlmičom kde ránu bolo fakt cítiť (170m/s s 0,2 a používal som 0,40ky Gule)

o to viac to naserie že sa človek fakt snaží a trafí aj pohyblivý terč a ten nakoniec ide ďalej akoby nič, vtedy mám chuť na neho nabehnúť a vysypať mu polovicu zásobníka záložákom do zadku.

_________________
Strelec bez zbrane :)


21 pro 2012, 18:25
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 10 srp 2011, 11:35
Příspěvky: 113
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Tairo souhlas.. dřívě se mi neskutečně povedlo utěsnit svd, na 10m to nebylo slyšet.. a ti zmetci, to vystřelíš, pak slyšíš třeba zásah a nebo to vidíš jasně a on se otočí, rozhlídne, nic nevidí, a zaleze za strom, prostě jasná reakce, když dostane a nepřizná, v tedy bych si přál mít vedle sebe kulomet 190m/s a naběhnout za ním a vykropit ho, aby si zapamatoval, že má přiznávat, proto jsem pak z dragunova sundal tlumič, je to hlasitý, ale přiznávaj.. nestřílím pod 30m, dost to bolí, sám vím s mým svd 215m/s, tak pak to střílím m4.. ale přiznám se vám tu, že jak někoho třeba 2x trefím svd a neví o mě furt a nepřizná, tak vyčkávám až přijde blíž a trefím ho, trochu si hýkne, a pak přiznává..


27 pro 2012, 12:36
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 bře 2011, 13:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Griffon píše:
Hele, já nejsem žádnej příznivec silnejch brk, právě naopak, ale do sniperky to naprosto chápu a osobně nevidim důvod, proč stavět sniperku na slabší brko než M150...k čemu mi bude kvér, kterej bude střílet stejně jako průměrný čínský AEG, akorát budu mít nevýhodu natahování? Netvrdim, že sniping je čistě o dostřelu, to v žádném případě a v airsoftu to platí tuplem, ale pokud nemám s natahovačkou výhodu dostřelu, tak proč si rovnou nekoupit nějaké vhodné AEG (SR25, M14, SVD...), které si za pár korun upgraduju na srovnatelné výkony a zároveň nepřijdu o dávku, nebo alespoň semiauto střelbu?


Hele Griffe, fakt nevim kolik toho máš odehráno s odstřelovačskýma puškama, ale řekl bych že moc ne(neber to zle :))... Sám všude píšeš, že to neni pro každýho - ale lidi pro který to je ne vždy mají potřebu řešit sílu pružiny. Když ustřílíš základem s vymačkanou pružinou 5 šašků s AEG na 150ce brku na pár metrů a neví o tobě ani ten poslední, je to lepší než zásah na 80m. Sám mam teda MB-01 na 150ce s úsťovkou 177m/s(a silnější nechci), a jsem za to rád - narozdíl od Onixe nemam problém dostat se i v lese na 80m a úspěšně trefit(jsme s Onixem v jednom týmu, tak to vim), ale to je způsobem kterým se do toho "pustíš".. ..každej hrajeme jiným způsobem(všeobecně). Základová, tichá, čínská puška je pořád užitečná a účinná věc - v týmu máme dvě a já ji mam v plánu zase. Osobně mam i SPR se 150m/s jen na semi, ale neni to ono, člověk se tolik nehlídá a dělá blbosti. :) Pořád radši sáhnu po manuálu v základu i se všema jeho nevýhodama. Prostě to, jestli mam jednu ránu, dávku nebo semi pro mě(nás) nehraje roli. Kdybych chtěl mít výhody, koupil bych si našlapaný AEG s točákama hned a s puškou bych nikdy nezačínal... :wink:

_________________
Boj proti lidské blbosti není snadný, není zábavný a nelze v něm zvýtězit.. ..přesto je životně důležité v něm neustále pokračovat a neprohrát.


Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat.


27 led 2013, 15:09
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 srp 2012, 20:15
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
BB plne stebou súhlasím ,keby chcem sulnú pružinu taj ju tam proste narvem ,no tým by trpel celý spúšťový mechanizmus , ele o inom ....
ulohou snipera nieje iba strelba na velku vzdialenosť ,ale tiež pozorovanie,dávanie informácíí,a poprípade nejaký ten HIT ,ale to uz viete .... správny hejkal a skvelý pocit po zasahu cíle nebo více, a to k mat natažený iba jedno bb v komore ,ja som skor na stelth akciu ,a nie strielať po vsem co se pohne,

_________________
L96 08D M160
(500 fps/0.35g)
(625 fps/0.20g)

M14
(430 fps/0.20g)
(380 fps/0,25g)


06 bře 2013, 21:13
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
taky musim s onxem a bbckem souhlasit ... nemelou sracky, vim to pac bb je v tymu s onixem a ja zas v tymu s nima obema ... :-)

dalsi vec kterou tady jeste nikdo nevyslovil jest ze k cemu je vam ustovka pres 180 dys na to neni strelivo? To je pak hesky jak psal vanhauten ze ti kule leti misto 110 nakejch 150 ale je to nani moc a dela si co chce, jo u kulasu ok ale u boltaction snipy myslim resis kzdej detail drahy kule

presne jak psal kdysi veteran na vedlejsim foru jak kule leti vic jak cca 120 je to na ni moc a dela si co chce. ne ze by to nelitalo ale neda se bavit o presne strelbe ...

uz sme si toto empericky dokazali mnohokrat ... z posledni doby:
onix m24 s 0.2g 170+ m/s s 0.4g cca 128 .... a us to proste litalo nahovno (podotykam nahovno pro nas, nekomu by se to treba zdalo dobry) .... us si to s kuli hraje, resp sebou hazi jak diva ... as 0,43 to vyresili ... no a sme na tech 120 m/s viz vyse ... a to se bavime o vykonu pouze 170 m/s s 0,2g ... skratka na vetsi vykony to chce tezsi koule ... pak to bude mit cenu honit kolem 200

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 bře 2013, 07:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
jako nevim jestli to delaji plynovky, ale ja mel na tanace 185m/s 0,20g a kdyz jsem hodil 0,40g tak mi to davalo 150m/s. Mereno na 3 nebo 4 chronech, takze vadnym chronem to asi nebude. jak to ze manualy davaji mene. z hlediska fyziky je podle me blbost aby zbrane se stejnou ustovkou s 0,2g mely rozdil v 20 m/s s 0,4g.

hodne s presnosti dela hopguma, hlaven (coz ti asi rikat nemusim). treba moje tanaka byla fakt ultimatne presna. kolega se svoji tanakou mohl strilet za rohy. SVD co jsem mel na SP150 s KM hlavni bylo dost nepresne (stejne kulivo co tanaka). takze ono to je opravdu asi hodne o zbrani. za sebe ale rikam, ze nejpresnejsi kver co jsem kdy drzel v ruce, byla VSR10 od marui v zakladu. na hranici dostrelu, kdy uz kule padala k zemi nebyl problem 9/10 trefil sloupek od plotu.


08 bře 2013, 10:09
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Jo zmenu energie u tezsiho kuliva vuci mereni s 0,2g neresim to tak proste je ... ze u plynovky byl ten narust mezi 0,2 a 0,4g bb jeste o 1/2J vetsi nez u manualky nam muze hodne rici .. vicemene je to i logicky ze s jinym pracovnim plynem a hlavne stlacenym v tlakove nadobe to pracuje proste jinak nez u principu pistu ve valci ktery tlaci vzduch pred sebou ... a ze prejata energie kulickou muze byti rozdilna, jakoze to praxe dokazuje


me slo jen o to upozornit, ze nema cenu honit vykon dys na to nemam strelivo (opakuju ze se bavima o bolt action puskach), coz mi presne potvrzujes tim co pises o marui v zakladu ... =)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 bře 2013, 13:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
je to mozne s tim vykonem, rozhodne jsem to nijak nezkoumal.

jinak co se tyce te presnosti tak je to pravda a mas pravdu. cim vetsi ustovka vim vice to jde do kopru. u tech velkych ustovek to je spise o nejakem kompromisu, ale pomoct tomu muze i spravne vyladeni (viz moje byvala tanaka). ono hodne zalezi jestli se hodis presnosti na trefovani pet lahvi na 50 metru nebo ti staci trefit na 60 metru cloveka. ono mit presnou sniperku je fajn, ale nizka ustovka je na prd, protoze nez to nekam doleti ... neco jineho to je u semi nebo full auto.


08 bře 2013, 14:32
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
jasan ale dys je ta puska ticha a ty se umis maskovat tak ti ta nizka ustovka nevadi pac se cil nema cemu uhybat, dys neslysi vystrel a vtu chvili se ti prave hodi ta presnost ... to je ten princip co tu popisujou onix s BB a v tom jim davam za pravdu a funguje to i v praxi ...

edit: u auto kveru pak naopak neresim ze to neni uplne ultimatne presny a ze mi kule trochu klickuje, pac tich kuli muzu vystrelit 20 za sekundu a naopak se mi vic hodi vetsi ustovka protoze ta strelba je slyset a cil se bude spise uhybat zejo ... =) ...

i dys teda treba ja se snazim mit do tech 120m/s s pouzivanym kulivem (0,28 nebo 0,3 GG) i na aeg =)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 bře 2013, 15:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 bře 2011, 13:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: odprúčana pružina
Jen tak pro zajímavost, mě ta L96ka dávala s 0,43kama kulema 131m/s, a lítala krásně rovně dokud nepadla na zem.
Na 160ce brku to sice lítalo rychle, ale po 45-50ti metrech si ta kule začala tancovat...
Uhejbání kulím neřešim. 90% hráčů na jeden výstřel z manuální pušky prostě nereaguje.

_________________
Boj proti lidské blbosti není snadný, není zábavný a nelze v něm zvýtězit.. ..přesto je životně důležité v něm neustále pokračovat a neprohrát.


Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat.


01 dub 2013, 11:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz