Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:24




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Well MB44xx Komora+hlaveň 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 06 zář 2015, 13:23
Příspěvky: 12
Nový příspěvek Well MB44xx Komora+hlaveň
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak se to má s hop-up komorou u zbraní Well MB44xx, konkrétně mne zajímá především verze MB4404 a MB4405, ale vnitřky mají asi všechny stejné. A dále mne zajímá jakou nejvhodnější hlaveň zvolit. Popřípadě kde a jakou značku komory a hlavně koupit. Díky


27 dub 2016, 16:21
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
Obávám se že tě zklamu, nicméně Hop-Up komora se u těchto zbraní nedá upgradovat. To je důvod, proč nejsou ta nejlepší volba, alespoň co se sniperek týče. Její další chyba spočívá právě v její výhodě: Používá VSR gumičky a hlavně. Je to výhoda, protože VSR gumičky jsou ve všech ohledech lepší než AEG, nicméně potřebuješ hlaveň pro VSR. Pokud neseženeš VSR hlaveň (což výrazně pochybuju nechceš-li dovážet z ciziny), dá se upravit I AEG.

Hodilo by se znát tvůj rozpočet.


27 dub 2016, 16:47
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
Viem že v ČR sa to nenosí ale tieto zbrane dokážu strieľať veľmi dobre aj s pôvodnými hlavňami. (Myslím zbrane využívajúce VSR alebo TM L96 systém)

Jediné čo potrebujú sú kvaliné pružiny (LAylax PDI ekvivalent 120 max 130) a dobrú hop up gumu (SHS, Maple Leaf,PDI a iné)
Väčinový názor je že čím viac FPS tým lepšie podľa mňa to nie je pravda.

Na základe dlhodového testovania som dospel k názoru že z hľadiska ceny upgrade a streleckých vlastnosí sú 2J viac ako dostačujúce a to dosiahneš aj na základných dieloch s pružinou 120 a viac ako 130 pružinu nemá význam dávať nakoľko aby si ju využil potrebuješ viac ako 0,43g BB a to je takmer nezohnateľné a aj váhy nad 0,36g sa biele nerobia a tým pádom je ťažké zbraň nastreliť na vzdialenosti väčšie ako 50m a tým stráca taký výkon zmysel navyše ako často máš na vzdialenosť 70m voľný výhľad a cieľ sa 4s nehýbe.


28 dub 2016, 06:34
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
m.ape bílé kuličky nad .36g se dají sehnat, a to ani ne tak těžce. Stačí hledat. Co se nastřelení týče, snadný to není, ale určitě to není nemožný. Střelba nad 70 metrů není ani tak neobvyklá, určitě ne tak, jak ji popisuješ. A i kdyby ano, je lepší mít velký dostřel a využívat ho zřídka, nežli ho nemít a prošvihnout šance. Akorát se základní hlavní se na tuto vzdálenost nikdy netrefíš. (Není-li to hlaveň od Tokyo Marui) Navíc ve zbrani s vyšší úsťovou rychlostí (170 M/s) trvá cesta kuličky na vzdálenost 100m 2 sekundy, né 4.


28 dub 2016, 16:11
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
Aby som to skrátil najlepšie strelecké vlastnosti dosiahneš keď počiatočná úsťová rýchlosť strely je okolo 120 m/s vtedy máš najdlhší dostrel a presnosť tým pádom je úplne jedno či strieľaš 0,3 alebo 0,43g BB rozdiel je pár metrov dostrelu a menší vplyv vetra a prestrelíš aj nejaký ten porast otázne je či to za cenu toho upgrade stojí. Podľa mňa nie. Radšej tie peniaze investovať do tréningu


29 dub 2016, 07:42
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
S neplepší přesností v okolí 120m/s souhlasím, ale s dostřelem to nemá nic společnýho. Dostřel závisí na kinetické energii a váze střeliva. Kuličky 0.12 letící rychlostí 120m/s a kuličky .45 letící rychlostí 120m/s přece nezkončí ani ve stejném směrovacím čísle. Taky dost nesouhlasím že tolik nezáleží na váze kuliček, vyšší hmotnost výrazně zvyšuje dostřel (v rozumných mezích). Navíc jsem nikdy neříkal nic o upgrade. Prostě přetěsnit, vychytat poměr válce s hlavní a s kuličkama, nasadit těžký střelivo a je to. Neříkám, že je to potřeba (třeba Mb-01 má víc než dostačující výkon i v základu) ale má to výhody.


29 dub 2016, 21:58
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
Ak si dobre prečítaš príspevok porovnával som 0,3 a 0,43 g BB nie 0,12 a 0,43g BB tak tu láskavo nevypisuj hlúposti. Ano s väčším výkonom dostrelíš ďalej ale medzi 2 a 3J je zanedbateľný rozdiel v dostrele a markantný rozdiel v cene.
2J zbraň v pohode zvládne aj ťažšie ako 0,3g strelivo.


02 kvě 2016, 10:45
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Well MB44xx Komora+hlaveň
Ok, hmotnosti .12 a .43 jsem použil jenom k názornému příkladu. Ale ať je po tvém. Kuličky 0.30 letící rychlostí 120m/s a kuličky .45 letící rychlostí 120m/s přece nezkončí ani ve stejném směrovacím čísle. Proč seš vlastně tak fixovanej na výkon a upgrade? Já neříkal že je potřeba. Určitě ne že je to skvělá koupě. Jenom jsem znázorňoval neplatnost tvého tvrzení.

Ani jsem se nikdy nezmínil o tom, jaká je potřebná energie na uzvednutí kuličky dané gramáže. Ale když už jsi to začal, do zbraně střílející 2J bych zvolil kuličky .36 nebo .40.

Mimochodem já si tvé příspěvky čtu důkladně. Vlastně několikrát. Ale to bude převážně tvojí neochotou používat (nebo se aspoň pokusit) správnou interpunkci, než čímkoliv jiným.

Ale to je stejně jedno. Končím tuhle debatu, hádáme se o prkotinách. Pokud tu nejsou další otázky co se hopu a hlavně pro tuto zbraň týče, považoval bych tento threat (aspoň zatím) za vyřešený.


02 kvě 2016, 13:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz