Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 14-17.7.2011 Protector VIII 
Autor Zpráva
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek 14-17.7.2011 Protector VIII
Takovej menší report..(celý téma by bylo asi lepší přesunout do komentářů k akcím..)
Na akci jsem jel za mírumilovné domorodce (kvér jsem vezl jen pro jistotu) spolu ze Sleeprem ,Mr citem, Lynxem, andílkem.Byli jsme přiřazeni k vesnici AL seram(šáfa atd), cca kilák daleko od města a ISAF báze...
Většinu akce jsme propendlovali mezi vesnicí a městem,lidi od talibanu a vesnic byli supr u ISFU jak kdo (někdo se mohl přetrhnout aby nás potěšil někdo na nás mířil a vůbec nehrál svoji roli- nejlíp se asi chovalo Bravo od 173 a britové).Štvalo mě že ISAF přivezl vodu označovanou jako pitná a další den nám řekli že je jen užitková.. :roll:
Líbilo se mi:
-Felení ve vesnici (ODA keci, ciťákovi představení, supr jídlo, pohodovej stařešina na kterýho jsem mohl všechno svýst )
-Chování 4 SASíků co zadrželi 3 geodéty pozorující britský checkpoint
-Jízda na rámu mašlejova/tučňákova kola a jeho boxerský výkon..
-sem tam nějaká pomoc Talibanu, práskání pozic a počtu ISAFáků
-noční razie od 173tí v AL seram (fakt hezky načasovaný rozsvícení, i přes úkol slušný chování..jako fakt poklona)
-Herecký výkony spousty lidí

Nelíbilo se mi:
Chvání PMC/SEAL/FRee soft lidí v multicamu (razie v sobotu odpoledne po boji z talibanem) hlášky typu:,,Na vaše zákony serem atd.." + divný gearový kombinace (Socom M14+eotech jsem nikde neviděl, jestli někdo jo tak prosím foto)..
3 britové (90%RAF ale nejsou v GB alianci), jejich velitel byl širší než vyžší ne hlvě měl čepici kterou britové nikdy nenosili a zdravil nás slovy:,,Aláh akbar" a jeho kolega měl k britským věcem Tavora (auga bych pochopil ale tohle.)/spíš mě to pobavilo ale je divný že takový lidi se na Protectror dostanou, já to vždy bral že jsou tam ti nejlepší)
Prsty na spoušti u hrozně moc lidí (i těch lepších jednotek) i při situacích kdy se nebude střílet..
Mizerný intel ISAFu (často měli jednotky úplně špatné informace přitom se vesnice nacházela po skálou ze která se dalo zjistit strašně moc věcí..)

Celkově jsem lehce zklamán, na Protector jsem jel v podstatě poprvé a čekal jsem trochu větší kooperaci jednotek isaf, místy lepší chování, co jsem viděl (nikdy jsem si nevystřelil ale do bojů jsem se dostal) míň nepřiznávání.Příště ale jedu zase...

Přesunuto. Skřet

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


17 črc 2011, 15:51
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 20 črc 2011, 10:55
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: 14-17.7.2011 Protector VIII
Ti 3 britové jsem byl já. Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Za tu čepičku v dig. DPM se ti omlouvám, přiznávám, že spodní prádlo jsem měl od BW, za což se stydím. Ten třetí člen již byl z týmu vyrazen. On nám nakecal, že to je prototip nové britské zbraně a on to byl Tavor. No fuj. Na protectoru jsme byli, aby vynikli právě ti nejlepší, což se nám myslím povedlo.
Dál už to myslím nemá smysl komentovat, ať si každý udělá svůj názor sám.


20 črc 2011, 12:08
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: 14-17.7.2011 Protector VIII
Jenom krátce z mého pohledu.

Na akci jsme přijeli už ve středu jako na kratší pobyt v přírodě, takže žádné zbraně ani Taliban nebyl od začátku absolutně v plánu, prostě jsme jeli za mírumilovné domorodce z města.

Na Protectoru jsem byl poprvé, takže nemůžu srovnávat s jinými ročníky, ale mě se akce až na výjimky líbila velmi. Komu by se taky nelíbilo 4 dny zevlingu a grillování 8) . Na demonstraci jsem byl jen jednou a to jsem se ještě nezapojoval nějak aktivně, nebylo třeba. A v noci jsem chodil klasicky jako každý poslušný občan spát.

Co mě ale na takové akci zaráží je selekce jednotek za ISAF... Spoustu lidí tam absolutně nemělo co dělat, uvědomte si, že na takové akci je i vaše uniforma kostým, takže se snažim aby to trochu vypadalo a teď nemluvim zrovna o absenci pouští u velké části jednotek.
A přístup některých hustotrubospešláku v 95 kalhotách a MC vestou s nášivkou US Navy a jemu podobných nebudu komentovat....

Další věc co absolutně dokáže srazit profesionalitu jsou prsty na spoušti, to je taková blbá maličkost, která je ale naprosto zásadní !

Já jenom doufám že od nás od GRYLu odcházelo co nejvíce spokojených zákazníku co nás doporučili dále :)

Amaneda Amarův nejstarší syn OBI WAN YASSIR AMARU

_________________
Johny Perez


21 črc 2011, 19:51
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 10 pro 2010, 09:50
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: 14-17.7.2011 Protector VIII
Čau, chtěl bych se zeptat jestli má někdo kontatkt na nějakou jednotku co jezdí na Protector za Amíky UCP, dělám 101st. airborn rok 2007-2008 Afghánistán. Díky jo a ještě, kdyby někdo znal někho z Vysočiny nebo okolí Brna co dělá UCP by bych taky rád za kontakty díky...


26 zář 2012, 20:21
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 14-17.7.2011 Protector VIII
Kontaktů mám dost (mj. přímo sebe, resp. jednotku ve které teď jsem), ale k čemu ti to bude? Nepočítej s tím, že tě někdo jen tak s sebou vezme na Protector, když s ním nebudeš mít alespoň něco málo odježděno předtím.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 zář 2012, 20:33
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz