Airsoft forum
http://airsoftforum.cz/

Airsoft pro děti
http://airsoftforum.cz/viewtopic.php?f=245&t=17113
Stránka 1 z 1

Autor:  kitetamer [ 07 pro 2013, 22:00 ]
Předmět příspěvku:  Airsoft pro děti

Zdar, chtěl bych se zeptat, zdali je tato zábava vhodná i pro 13 letého syna, který si přeje k vánocům zbraň CM028C. Nikdy se tomu v minulosti nevěnoval. Já nemám zdání od kolika let kluci tuhle zábavu provozují. díky za názory.

Autor:  Griffon [ 07 pro 2013, 22:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Ne, určitě není, jedině kdyby s ním jezdil někdo dospělej a hlídal ho. Podle zákona jsou ty zbraně až od osmnácti let, spousta kluků to porušuje a začíná v patnácti/šestnácti, ale třináct je fakt málo.

Autor:  Monty [ 07 pro 2013, 22:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Unás hrajou i 12 letý. Vše je o přistupu člověka co tu akci pořádá. A hlavně kdo ji pořádá. Ne každej kdo dělá akce tam je ochotnej se o ty 13 letý děcka postarat.

Autor:  kitetamer [ 08 pro 2013, 14:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

jj, díky za odpovědi. Neexistuje nějaká slapší zbraň, se kterou by mohl chodit ven?

Autor:  Jeff [ 09 pro 2013, 06:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

pro deti jsou bezpecny tak kulickovky z trznice s dostrelem 10-20m nebo nerf pistole

Autor:  Faire [ 09 pro 2013, 08:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Nerfky jsou super - dají se sehnat docela vychytané (brokovnice :)) a jsou naprosto bezpečné.

Autor:  Tairo [ 09 pro 2013, 12:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Treba to brať z oboch strán , šlo by dať mladšiemu hráčovi do ruky hoc aj slabšiu zbraň 0,5J aby nikoho nezranil , ale zas treba brať ohľad aj nato aby nikto počas hry nezranil jeho. Čiže ak by chcel hrať tak potrebné mať adekvátnu ochranu hlavy a vhodné oblečenie atď. Ale stále je to veľké riziko pre zodpovednú osobu.

Stále je to ale prijateľnejšie ako keby sa mal niekde s kamarátmi naháňať a strieľať po sebe prakmi kamene bez ochrany zraku atď.

Autor:  Faire [ 09 pro 2013, 12:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

To už mi přijdou ty Nerfky lepší.

Přílohy:
nerf.jpg
nerf.jpg [ 137.12 KiB | Zobrazeno 41194 krát ]

Autor:  Loler [ 09 pro 2013, 15:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

at s nim chodi nedko dospeli [klidne normalni zbran, ale tak 100 ustovka + dostatecna ochrana, ne ze tam bude behat do pul tela jen s brylemi], idelane rodic nebo nekdo koho zna ....

nebo ---> mu proste vysvetli ze si to neprejes, ze je to pro nej nezakonne a kdyby nahodou chtel i nadale zbran, tak at si ji koupi sam ;)

Autor:  Jeryk [ 09 pro 2013, 17:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Můžeš to udělat jak tadyhle u nás na Rutovce:
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos ... 5859_n.jpg

Ten malý druhý zprava, je mu myslím 9-10, ale jeho táta z něho udělal malého juggernauta, má na sobě masku, nějaký plastový krunýř a samozřejmě vestu s chrániči. Na akci typu rutovka nebyl problém, jelikož jsou ze slovenska, tak asi není problém ani tam. Měl zbraně Mp5 a pak tu Kac pdw či co to je. Nikdo si na něj nestěžoval.

Autor:  Ondro AK47 [ 09 pro 2013, 18:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

No tak problém tu teda s tým je. Čo ja chodím na akcie tak striktne 18+ alebo raz za uhorský rok 15+, ani neviem o tom, že by sa niekde okolo nejaké akcie pre mladších robili... Asi áno, ale nie je mi to známe. A ľudia s ktorými hrávam tiež nie sú teda z "mláďat" nadšení :) Inak medzi nami, aj keby bol mladý pod dozorom, tak by som ho radšej nechal hrať až od veku 15 rokov. Jednak preto, že vo všeobecnosti je "rešpektovaná" hranica na reverz 15 rokov, jednak preto, lebo by sa ho každý bál trafiť aby mu neublížil, a jednak preto, lebo od poslednej akcie kde som jedného "detského bojovníka" stretol som sa naučil nosiť na tvári masku :) O zákone ani nehovorím.
Chápem, že každý chalan je iný, niekto môže aj v mladom veku hrať dobre a niekto nie atď, ale naozaj by som so "serióznym" airsoftom počkal minimálne do veku 15 - 16 rokov. Problém je v tom, že odkedy sa sem dostali lacné čínske zbrane tak sa medzi nazvem ich "mladými" (bez urážky :) ) rozmohla "móda" mať zbraň a hrať bez veľkého ohľadu na vek, a potom to aj tak vo väčšine prípadov vyzerá... bohužiaľ.

Je tu možnosť, že by sa nezačal venovať airsoftu ako takému, ale skôr air IPSC a postupom času by sa dostal aj k bežnému hraniu - v Čechách sa air IPSC rozbieha takže to podľa mňa možné je :) Alebo teda Nerf, čo vie byť tiež sranda :D

Autor:  Scath [ 13 pro 2013, 11:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Deťom zbrane do ruky nepatria.. a nech si hovorí kto čo chce... aj 18 rokov je niekedy málo. By som rodičov ktorý deťom kupia zbrane a nechaju ich samich behat s nimi povonku zatváral...

Autor:  m.ape [ 13 pro 2013, 18:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Stále je tu možnosť športovej streľby s airsoftových zbraní kde sa naučí správnej manipulácii a spôsobu streľby so zbrane čo neskôr využije aj pri samotnej hre.
Športová streľba sa robí podľa pravidiel IPSC u nás uš fungujeme pod hlavičkou Slovenskej asociacie dynamickej streľby v čechách je to zatiaľ v plienkach ale je pár klubov čo sa tomu venujú hlavne práci s detmi a mládežou.
Jeden klub o ktorom viem a s ktorým sme v kontakte je vo Frýdku Mýstku.
Organizujú sa už aj preteky medzinárodného charakteru zatiaľ len s krátkou zbraňou.

Autor:  kuba12 [ 12 říj 2014, 10:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Podle toho co ti děti dělaj ... Když někdo komu je 13 dodržuje pravidla a např. nehraje s nikým co na sobě nemá certifikované(Ochrany proti rychle letícím předmětů mále energie, nejlépe uzavřené tvaru lyžařských, které stojí kolem 300 kč) brýle a nemíří schválně na hlavu tak proč by si nemohl zahrát (V lese s kamarády, né airsoft akce)
Nadruhou stranu jsou tady 13 letí , kteří střílejí po autech, po lidech na ulici nebo po zvířatech těm to do ruky nepatří . Ale zase bych pochopil že je to baví, protože NERFky vlastním tak vím že mají efektivní dostřel asi 5 m a hlavně se po každém 2 výsřelu zasekavají (jen pokud maté naprosto nové nepoškozené náboje tak ne a to balení 20 nabojů stojí kolem 100 kč a po pěti výstřelech se poškodí) BTW: je mi 14 a po 2 letech se 130 m/s sniperkou od Wellu neměl jsem s nikým problém

Autor:  Vlčák [ 28 říj 2014, 17:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

kuba12 píše:
BTW: je mi 14 a po 2 letech se 130 m/s sniperkou od Wellu neměl jsem s nikým problém


porušuješ zákon a veřejně se chlubíš? Sakra to je jak kdybys něco ukradl a pak to sem napsal. Radši mlč a buď rád že naše legislativa není tak přísná

Autor:  Švejk [ 08 lis 2014, 16:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Jsem 13letý kluk z města nedaleko Ostravy a ano opravdu se dá hrát už od 13 jen se to musí dobře organizovat

Autor:  A.k.a žalud. [ 13 pro 2016, 12:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Ja mám sice jen 14 ale parkrat sem airsoft hral a naucil sem se ezakladni pravidla pro dobre chovani v as.nikdy nestrilej z 3m na nekoho s ustovkou viz jak 90ms za druhe radši říkat bang bang protože ušetřim kule a toho typka.a za treti nikdy nemirim vis nez nad prsa nejlip strilim na zada nebo břicho ale teď uvažuju o koupi m14 za 1600elektrika s ustovkou 110ms ale tu chci mit na zahradni strelbu a v 15 mozna uz i na les merim 190cm.
Proto si nehraju s nerfkama protoze sou pro me mini to za prve a cisky shity z trznice nekupuju.proto si budu kupovat tu m14 protoze manualni skorpion mi zacina byt miniaturni takze ho budu met jako zalozak

Autor:  Belzebub [ 13 pro 2016, 19:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Nekupujes cinske shity a planujes elektricku m14 za 1600? Nemas ten preklep?

Autor:  xHonza [ 16 pro 2016, 21:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Pokud ho airsoft opravdu láká, tak ať zkusí vyhledat nějaký nejbližší airsoftový kroužek. Znám kluky z Hronova, kterým se dětem věnují a dělaj to jen pro vlastní potěšení.

Autor:  F3xlCZe [ 14 bře 2017, 20:42 ]
Předmět příspěvku:  Airsoft pro syna

Mohl by můj syn vlastnit aitsoft bez nábojů? Je mu 13 a strašně chce airsoftku, protože když mu bylo 10 běhal s kamarádama po zahrade s kulickovkama a dělali že po sobě střílí (neměli v tom kuličky). Mohl by sem mu to koupit bez kuliček?

promiňte za češtinu :)

Autor:  Jeff [ 15 bře 2017, 17:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

dle litery zakona nesmi trzet, ani vlastnit airsoftku (i bez naboju) nez dovrsi 18 let, nicmene z prakticleho hlediska to nebude problem.

Autor:  Tací [ 15 bře 2017, 20:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Nějak nechápu...
Když není podmínkou aby to střílelo (bez kuliček) nestačila by nějaká věrnější hračka?
Jakákoliv airsoftka je zbraň kategorie D a tu jako takovou vlastnit nezletilý nemuže. I bez nábojů. (Jak psal Jeff).
Nebuďme naivní nacpat do ní nějaký střelivo do kuličkovek z tržnice tam jistě zkusí. A malér je na spadnutí. :!:

V dnešní pohnuté době kdy včera EU nezakázala airsoftové a paintballové zbraně spíš zázrakem, bych to neriskoval.
Buď zodpovědný přístup pod dohledem nebo nic. Toť můj názor.

Autor:  Alfred [ 16 bře 2017, 09:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Denix dělá pěkné repliky ostrách zbraní. Taky to nestřlílí, ale vypadá to věrohodně.

Jinak taktéž nevidím žádný problém pořídit mu zbraň bez kuliček, ale používat by tu zbraň měl pořád pod dozorem. Je potřeba jen myslet na to, že náš zákon neřeší kategorii zbraně. Takže pokud se cokoliv stane, je jedno zda máš airsoftku, vzduchovku nebo ostrou, trest se lišit nebude.

Autor:  Dogg [ 27 dub 2019, 19:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

Ahoj, mám 12 rokov a hrám airsoft z ochranou zraku a bol som poučený o tom ako ju používať a že mám hrať na miestach kde nikto nieje, a som dostatočne silný na to aby som vedel zbraň natiahnuť ATD. napr: hral som z kamarátom a ten si počas hrania dal dole okuliare a zastavili sme hranie a povedal som daj si okuliare inak prideš o zrak. Podľa mňa je airsoft bezpečný keď vieš ako ho hrať a maš rozum a nestrieľaš po všetkom čo vidíš.
BTW pardon za pravopisné chybi SLOVENČINU neviem veľmy XD

Autor:  adamschejbal [ 12 dub 2020, 22:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

ahoj ,predem se omlouvam za chyby v textu ale tak znate to :D
je mi 14 let a za 2 mesice 15 airsoft hraju uz skoro rok a myslim si ze zalezi hodne na vychove ditete nas je v teamu 12 a mame tam i mladsi i starsi nez jsem ja. hlavni vec pred koupi zbrane pro dite je ho naucit pravidla a to jak se zbrani zachazet pokud tohle nevi bal bych se ho i kdyby melo nerfku :D
pokud tohle chape a respektuje az potom bych mu dal do ruky zbran
nemluvim tady o ochrane obliceje atd. protoze mi to prijde jako jasna vec ale rodic co kupuje zbran by si mel prcist zakony a ty veci okolo co jsme ceti asi 3x :D napriklad myslim skryte noseni protoze to dokaze nastvat kdyz jdu jako clovek co to bere vazne po louce /v lese a tam po sobe strili deckama kulickovkama bez bryli a docela nebezpecne. to je uz extrem pripad ale stava se to
jestli koupi rodic diteti zbran okay ale ja tady nehodlam delat na airsoftky pridelavat zlute koncovky nebo si na ne delat zbrojak kvuli detem co necti zakony (chapu jsem taky pod vekovou hranici ale doufam ze z toho co jsem napsal vam bude jasne ze ten sport beru vazne a mam ho rad tak jako tady asi kazdej )
tot muj nazor vsem dekuju za precteni a preju hezkej den :D

Autor:  kofik [ 08 črc 2020, 21:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

hoj "adamschejbal" máš pravdu,co píšeš,já dělám AS od nějakého roku 1992 a v té době až někdy do cca 2005 to bylo hoodně volné,neřešilo se kdo ti pořídil tu zbran nebo nějaké skryté nošení nebo i prst na spoušti :) ale doba se mění,vedu AS kroužek a pořádám mnoho let ruzná cvičení at už pro ty co začínají tak pro lidi co se chtějí zdokonalovat,a pár let už i letmo říkám co můžeš a nemůžeš at už s AS zbraní tak i s ostrou

Autor:  Orangutan [ 09 črc 2020, 08:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Airsoft pro děti

heh 13 kezby, mnogo godov tomu nazad, ve vapence i deti tak 6,7let snad i s tatkou. :))

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/