Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:23




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 22 bře 2020, 19:27
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Dobrý den,

jsem sportovní střelec, bez zkušeností s airsoftem. Hledám způsob, jak trénovat se synkem, tak aby to pro něj taky byla zábava. Mám možnost trénovat ve sklepě na chodbě. Vzduchovkou však ne. Moje otázka je, na jakou vzdálenost se dá střílet na flek? Pro tréning potřebuju soustřel 2cm/10m, ideálně však lepší. Je to reálné, pokud se bude střílet vevnitř? Těch 10m je délka chodby, můžu samozřejmě střílet i na kratší vzdálenost a upravit velikost terče. na 2 metry ale střílet nechci. Přesnost je priorita. síla ne. Na fóru se řešila přesnost na 20 a více metrů, na youtube jsem viděl někoho se rozplývat na sousřelem 15cm/30m což z mého pohledu taky není žádná pecka.

Díky. Honza


27 bře 2020, 19:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Osobne si myslím že to možné ako tak je. Presnosť u airsoft zbraní je limitovaná a ovplyvnená mnoho faktormi. No pri zbrani s nižším výkonom na kratšiu vzdialenosť by sa s tým dalo niečo robiť. Zbraň musí poriadne tesniť aby nekolísal výkon. Treba ťažšie precízne strelivo a pohrať sa s hop-upom. Strelivo je v airsofte asi najväČší kameň úrazu. Je to proste plastová guľa = nie zrovna top profil pre strelivo na presnú streľbu. Neviem či na túto vzdialenosť bude rozhodujúca aj hlaveň no dačo precízne s dobrým povrchom a vhodnou dĺžkou by mohlo výsledok umocniť.
Ďalej nepresnosť airsoftiek býva často zavinená zlým nastavením mieridiel, optiky atď. zlá montáž, krivo nasadený a zle nastavený scope.
Tu je dáke videjko z netu zo streľby na 8 metrov v domácich podmienkach
https://www.youtube.com/watch?v=ibLAwHHkF9o - nieje to tip-top ale pre predstavu stačí.
Na túto vzdialenosť však zrejme bude problém s optikou. Bude potrebné použiť čo najnižšiu montáž a proste sa aj s týmto dajako vyhrať.
Priznám sa však, že nič podobné som so svojimi puškami nikdy neriešil a zbrane si ladím naopak na "long range" a toto sú teda len moje skromné domnienky. Možno sa nájde niekto kto má s podobnou problematikou skúsenosti.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


28 bře 2020, 22:47
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 22 bře 2020, 19:27
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Díky za odpověď. ještě můj dotaz rozvedu,aby bylo jasné o co mi jde. Žiju ve Švýcarsku, kde střílím puškou na 300metrů. Terč je 1x1m, černé pole má průměr 60cm, a desítka 10cm. tedy abych trochu simuloval podmínky, je nutný soustřel pod 2cm/10m abych se udržel v černým, což samo o sobě je spíše horší průměr. V pro závody jsou povoleny jen švýcarské zbraně, t.j. Karabiner31, Sig 510 (2.kategorie), a Sig 550. + závodní speciály. střílí se buď s originálními miřídly, nebo s dioptrem. Jelikož to chci hlavně pro kluka aby se připravoval na vstup do střeleckeho kroužku, padla mi do oka airsoftová kopie Sigu 550 (ostatní se stejně jako airsoft nevyrábějí a byly by pro dítě příliž těžké). jímá mě neblahé tušení, že tutu sezonu už se na střelnici nedostaneme, proto tedy airsoft na doma. Na youtube jsem jestě viděl video, ve kterém se nedoporučuje u elektrik střelba jednotlivými ranami, ale krátkými dávkami, proto bych musel uvažovat a manuálu a osadit ho dioptrem. pokud slevím ze svých požadavků, měl bych se strefit do víčka od petflašky každou ranou na 10m. Honza


29 bře 2020, 14:08
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
To nie je problém s mierne poladenou akoukoľvek airsovtovou puškou so základným výkonom


31 bře 2020, 20:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
U AEG to bude chceť trochu poladiť, ale skôr by išlo len o pretesnenie + kvalitné strelivo a podľa toho aký tam bude hop up a hlaveň. Sig 550 je fajn AEG. Aký je rozpočet na základnú zbraň?
Buď to poladiť 550ku od JG, alebo potom kúpiť G&G SG550 čo je fakt parádny kvér aj keď možno trochu škoda len na doma(každého vec). Ďalej potom SIG 551, 552 od ICS. Tiež paráda.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


31 bře 2020, 21:22
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 22 bře 2020, 19:27
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Rozpočet je 20.000 max. Radši bych zbraň, do které bych se nemusel moc vrtat. Ideálně vůbec.
Asi skončím u té 550ky od gg. Škoda střílet jen doma určitě je, ale jakmile se otevřou střelnice, tak půjde Stejně zpátky do krabice


02 dub 2020, 19:26
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Honza82322 píše:
Rozpočet je 20.000 max. Radši bych zbraň, do které bych se nemusel moc vrtat. Ideálně vůbec.
Asi skončím u té 550ky od gg. Škoda střílet jen doma určitě je, ale jakmile se otevřou střelnice, tak půjde Stejně zpátky do krabice

za ten peniaz kúpiš špičkovú vzduchovku čo je s presnosťou niekde úplne inde možno aj semi auto.


05 dub 2020, 09:41
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 22 bře 2020, 19:27
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Airsoftová zbraň pro terčovou střelbu doma
Špičkovou vzduchovku už mám, ale nemůžu s ní střílet tam kde bydlím. Nehleďe na to, že ji mám v Čechách, kam se do konce roku nedostanu


05 dub 2020, 16:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz