Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:54




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 vz. 95 a doplňky barvami hrající 
Autor Zpráva
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Ok, kvalitu tu necháme ležet, váš boj.

Takže tahle diskuse je o tom, že různý značky mají různý odstíny barvy? Nebo o tom, že jde nosit k maskáčům vybavení různý barvy? Trochu nechápu smysl, ale ok....

Jinak abys nenadával, tak já k DPM nosim RG/SG a maskuje to.


13 lis 2013, 11:54
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2013, 18:03
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Přátelé, myslím, že se to tu zvrhlo v něco, co nikdo nechtěl. Já jsem si myslel, že tu budeme držet diskuzi jen o barvách a kombinacích různých maskování. Když už chceš slyšet náš názor, tak ti řeknu, že ta barva té ''Warriorky'', či co to má být je způsobena spíše tím, v jakých podmínkách to bylo focené.


13 lis 2013, 14:48
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Jooo Otlliku máš pravdu, sám jsem si zpětně řikal, že to zbytečně hrotim. Když mě to téma nezajímá, tak je zbytečný do toho tim klacíkem strkat. Jen holt ACM mě už dostalo, ale je zbytečný zas utahovat šrouby a předhánět se kdo má většího.

Jen prostě to nějak nemůžu pochopit, to že to mají různí výrobci v jinejch odstínech (potažmo různý várky od stejnýho výrobce) je snad jasný. No a aby se tu ukazovali kombinace, vždyť to by jsme pomalu mohli vymejšlet jestli mít červený nebo oranžový ponožky. Prostě takový úplně zbytečný téma. Ale neměl jsem vám do toho ani vstupovat, tohle není muj šálek čaje a jen by jsme tu na sebe pro nic štěkali.


13 lis 2013, 14:55
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Citace:
Ok, kvalitu tu necháme ležet, váš boj.


Souhlas.

Jinak LOL, uvědomte si, že neřešíte barvy, ale barvy ACM a "Warrioru", tudíž se pakuju, tady asi (zase...) každá rada drahá.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


15 lis 2013, 19:59
Profil
Četař
Četař

Registrován: 11 čer 2013, 15:33
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: nox
Ale notaak...
Neřešíme jen dvě značky pouze to uvádím jako příklad...řešíme tu barvy obecně jaké se používají na všechmožných značkách, jaké se používají v reálu a jaké je to vůbec v terénu...


17 lis 2013, 12:57
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Ok, tak pojďme diskutovat:

Jaký máte zkušenosti s krytím v IR u sumek v ranger/smoke green, zajímá mě hlavně BHI, Paraclete, LBT apod.....rád bych dosáhnul trochu tmavšího odstínu.

Dále - občas jsou vidět různý imitace listí co se používají na hejkaly, jsou nějaký zkušenosti? Jak to kryje i v jinejch spektrech než je viditelný - co hluk, co IR, co termo?
To samý různý síťoviny (myslim spíš ty heavy duty mesh, co se používají třeba na záda assault vest apod) - zkoušeli jste jak kryjou v různejch spektrech?


17 lis 2013, 13:44
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Vím, že to bude zase skok zpět, ale vz.95 má barevné spektrum poměrně přesně dané (narozdíl od některých zahraničních vzorů). V průběhu doby ale docházelo k jeho změnám, ale ty měly výrobci hned akceptovat. Bohužel ani toto nezaručí, že si voják vyfasuje sstejné maskáče. Je to podle výrobce a nejednou se stalo, že ve výstrojáku měli správnou velikost blůza-kalhoty pouze v různých odstínech. Ve výsledku to vypadalo, že voják nosí k nové blůze staré vybledlé kalhoty. Blednutí u RS nebudu snad ani komentovat. Po třech letech nošení se mi kalhoty skoro změnily na zimní vzor..
Ad. důvod nošení jiných barev k vz.95 aspoň u AČR je velice často nedostupnost vybavení ve vz.95. Není moc kvalitních firem, které v něm šijí a jelikož ty čekají na požadavky z armády (a pak to ještě zkurví), tak se možností moc nenabízí a některé součástky se nedají sehnat prakticky vůbec.

Citace:
občas jsou vidět různý imitace listí co se používají na hejkaly, jsou nějaký zkušenosti? Jak to kryje i v jinejch spektrech než je viditelný - co hluk, co IR, co termo?

Záleží hodně na materiálu. Když koupíš hejkala za 3000, tak ti nebude pořadně krýt asi v ničem, za 10000 by už mohl krýt v IR a za cenu přes 20tisíc už bys mohl narazit i na termo krytí. Částečný termo krytí zajistí i pořádně hustej jutovej hejkal, protože udrží teplotu u těla.

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


23 lis 2013, 22:49
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 08 črc 2014, 18:56
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li jsou tyto kalhoty originály :http://www.army-shop.cz/produkty/kalhoty---bermudy---kombinezy/maskacove-kalhoty---vojenske-originaly/kalhoty-vz-95-orig--acr-nove/3725.html


28 zář 2014, 08:08
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 srp 2013, 12:28
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Zdravím plánuji si pořidit batoh, vz. 95 batohy mi moc nepadly do oka.. Libí se mi Batoh HELIKON RACCOON 20L PACK v MC.. Ptám se.. nebude to moc křiklavé ? mám výstroj celou vz. 95 a batoh bych měl v Multicamu


22 bře 2016, 15:03
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
No zrovna košér to moc není. Dalo by se, ale namítnout, že jestli nikoho nenapodobuješ tak je to čistě na tobě.

Já osobně bych spíš volil nějakou jednobarevnou variantu (nědělají ho i v coyote nebo olivě?) protože dva druhy kamufláže přez sebe vypadaj vždycky divně.


22 bře 2016, 19:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
No asi to bude víc "nápadné" jak nějaký SPMkový batoh, ale proč ne- stačí se podívat, co nosí třeba chrudimáci, běžně jsou k vidění věci v a-tacsu, MC... Takže jestli trváš na MC, není problém.


22 bře 2016, 22:27
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: vz. 95 a doplňky barvami hrající
Sumky a batohy se na spoustě útvarech v MC běžně tahají, nevídím v tom žádný problém, co je košér a co ne se v ačr zase tak moc neřeší... :)


24 bře 2016, 20:01
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing[Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz