Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:29




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Air IPSC kroužek 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 17 srp 2011, 20:06
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Air IPSC kroužek
Ahoj střelci. Objevil jsem u nás v Chrudimi skvělé místo pro IPSC a chci tak uskutečnit svoji pár let starou myšlenku - AS IPSC kroužek. Je tu někdo z vás co má nějaký takovýto oddíl a byl by ochoten se podělit o zkušenosti? Zatím jsem vedl pouze AS kroužek. Ale IPSC považuji za mnohem zajímavější alternativu pravidelné činnosti. Mimoto chybí tu i klasický střelecký kroužek, takže bych to asi nakombinoval - ať to mají pestré :wink:


11 říj 2012, 20:37
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Možná bych nakontaktoval třebas klub z Tachova. Budou mít určitě potřebné zkušenosti.

http://www.strelnicetachov.cz/menu/airsoft-ipsc-tachov

Jinak se střílí juniorksá liga, takže bude i možnost zasoutěžení a porovnání s ostatními.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


12 říj 2012, 06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 17 srp 2011, 20:06
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Děkuji za tip :) pokusím se kontaktovat a snad poradí/podělí se o zkušenosti.
O lize vím, ale to je tak vše :lol: dokavaď jsem neměl prostory, sledoval jsem dění kolem AS IPSC jen okrajově :)


12 říj 2012, 08:45
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Můžeš se zmínit co budeš mít za prostory, co se ti podařilo sehnat?

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


12 říj 2012, 10:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 17 srp 2011, 20:06
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
V chrudimské místní části Yanderov je takový klubík "Džandrground". Vede to občanské sdružení, které má právě tento prostor (zřejmě bývalý sklad) v nájmu. A právě jejich náplní je poskytovat "zázemí" pro takovéto skupiny, kterým nějaký ten prostor k činnosti chybí. Minulou sobotu se tam zase jiní airsofťáci rozhodli uspořádat manuální airsoft turnaj. Když jsem to prvně shlédl tak mi očička zářili jak malému děcku u vánočního stromku. Čili ke kontaktování místního guru už nebylo daleko :D horší je, že v zimě se tam nebude moc topit. Tak se bojím, že plynovku budou stávkovat. Předpokládám ale, že nejdřív si to příjdou kluci nezávazně zkusit, tak bychom to tam zatím mordovali vším možným :wink: :mrgreen:


12 říj 2012, 11:51
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 30 zář 2012, 10:27
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Ano, podělm se.....Před několika lety jsem se pokoušel o modelářský kroužek. Dnes můžu říci NE. Nechci ti kazit sny určitě znáš:
ZÁKON č.119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu.

§ 7
Zbraně kategorie D
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J

§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům.

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném


Koleduješ si o velký průser :) Dnešní haranti "děti" nemají úctu před žádnou autoritou. Rodiče "odkládají" děti do kroužků aby měli sami klid. V případě průseru v tom zůstaneš sám. Vím o čem mluvím..


14 říj 2012, 13:00
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 úno 2011, 20:32
Příspěvky: 134
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
no to je pekne ze si citoval zakon o zbranich a strelivu ale je nutne aby "deti" vlastnili airsoftove zbrane?

_________________
Nic nevydrží ránu Trpasličím válečným kladivem. Pokud však ano je potřeba ránu zopakovat s větší silou.


14 říj 2012, 13:18
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 30 zář 2012, 10:27
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Možná jsem to "špatně" napsal. Varuji před spojením děti+zbraně. Je jedno jestli je to kategorie D. Nechtěl bych být v "kůži" vedoucího, nebo zodpovědné osoby. To je vše co jsem chtěl říci k tomuto tématu.


14 říj 2012, 14:19
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Ja síce nevediem krúžok ale pravidelne si ku mne chodia zastrielať susedový chalani vek 10 - 12 rokov a musím povedať že sú disciplinovanejší ako niektorý 16 až 18 ročný a ak treba aj pomôžu


14 říj 2012, 15:06
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 30 zář 2012, 10:27
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
V tom je právě ten rozdíl, k tobě chodí kluci které znáš. Do kroužku ti nadelegují výlupky o kterých nic nevíš. Rodiče se jich "rádi" na odpoledne zbaví a předají ti zodpovědnost. Vyhodit je nemůžeš, byl by problém s zřizovatelem, po roce jsem to zabalil a nikdy více. /pokud ho pro nekázen pošleš domů a on něco cestou vyvede , jsi za něho odpovědný!/


14 říj 2012, 15:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Romi, je mi líto, ale tenhle přístup "jsou to parchanti, co já se s nima budu zabejvat" je úplně blbě, výsledkem jsou pak přesně ti zmetci bez úcty a disciplíny. Když má někdo nervy na to, aby se snažil děti trochu něčemu naučit a vychovat, tak ho od toho neodrazuj, to je jedinej způsob, jak se dá z těch zmetků něco udělat. Čeho myslíš, že dosáhneš, když pro ně neuděláš kroužek? Řeknou staršímu kamarádovi, aby jim koupil airsoftku a budou po sobě střílet na sídlišti tak dlouho, dokud se nestane průser.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 říj 2012, 16:30
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Súhlasím s Grifonom práve som sa zoznámil s jedným strelcom ktorý úž roky vedie strelecký krúžok a tu tlupu parchantov zvláda. Niekto na to má a iný nie. A tým pravdaže nechcem nikoho uraziť


14 říj 2012, 17:07
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Já jsem měl možnost díky našemu vychovateli na intru, který se nám věnoval, střílet od patnácti let. Vedl nás, sháněl zbraně, střelivo, peníze na cesty po závodech. Vozil nás vlastním autem. Skvělá doba, chovali jsme se diciplinovaně, naučil nás zacházet se zbraněma atd. Mám na co vzpomínat. Takže pokud ví, jak na to a mám trpělivost, tak to určitě zvládne. A časem se může přidat i nějaký tatínek, který vypomůže... A hlavně to funguje i jinde.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


14 říj 2012, 22:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 17 srp 2011, 20:06
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Omlouvám se za pozdní reakci a dovolím si říct pár názorů.
Zákon znám. Zatím jsem se do průseru nedostal a pevně doufám, že to půjde i dál. Spíše by mě zajímalo, jak je to teda řešené s klasickým střeleckým kroužkem se vzduchovkami. To jsou také zbraně skupiny D, tak jak to, že děti můžou s nimi střílet? Sám jsem jako kluk na takový kroužek chodil a strašně,opravdu strašně rád na tu dobu vzpomínám.
Ano účast dětí na softu je značně nebezpečná, ale je to všechno o pravidlech a ve striktním dodržování pravidel (to je ale problém celé dnešní společnosti). Vedl jsem dětský kroužek airsoftu při DDM a s kamarády vedem něco jako kroužek i teď (více na našich webovkách http://www.airsoftkrouzekchrudim.wz.cz ). Ano mám strach, že se nám tam zjeví "neovladatelný" fracek, ale vem to takhle. Nesmíš být měkoň. Uvědomuji si množství průserů co se může stát a proto jsem velmi přísný co se bezpečnosti týče (kolega mě jednou pobavil, když jsem s tím chtěl ze strachu praštit a udělat kroužek železničních modelářů: "tam zas probíjí elektřina"). Ty děti chodí na soft rádi a nelajsknou si žádný průser. Vědí, že jednou něco provedou a už nemusí chodit. Že rodiče odloží děti může být pravda - co by ne. Ale "ty jsi vedoucí - ty jsi king", ty máš absolutní právo nad tím koho si tam pustíš a koho ne. Přece nejsi debil, aby sis tam pustil někoho problémového. Problémy se zřizovatelem? Buďto ti pomůže, nebo nemá smysl pro někoho takového dělat a jdu od toho pryč. Já to teď dělám pod občanským sdružením a je to cajk.
Vést kroužek/airsoftové aktivity pro mladší jsem se rozhodl právě z toho důvodu, že vidím, jak nám se softkama lítaj děcka po ulicích a hrozí to průserem. Chytne se toho TV Nova, jak se již pár krát stalo, a utnou tipec nám všem. Ne jenom těm frackům, ale nám všem. Dejte si práci a najděte na netu info jak to maj se softem v jiných okolních státech. My se tu máme zlatě a aby to vydrželo, tak pro to musíme něco udělat. Nic nedělání je cesta do pekel (to platí i na víc než jen soft)!!!
Vím, že spousta týmů si mladší hráče k sobě vůbec nepustí. Nedivím se. Moje představa byla, že ten náš kroužek bude něco jako "škola" pro začínající sofťáky. Dorostou, splní všechny ty podmínky pro rekruty týmu kam se chtěj dostat a už budou trošku "vychovaní" pro ten tým.
Z vlastní zkušenosti můžu práci v takovémto oddílu/kroužku doporučit. Hrát s mlaďochama je mnohdy mnohem větší zábava než by jste čekali. Jdou do toho po hlavě a dávají do toho celé srdce - vždycky si to náramně užívám. Ale samozřejmě stále kontroluji co kdo kde dělá a jak se chová. Navíc, když tam někdo dělá bordel, tak provedu omezení, která se dotknou všech a věřte, že ty děcka si dokážou pak udělat pořádek i mezi sebou ;-)


27 říj 2012, 13:50
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 19 črc 2012, 20:51
Příspěvky: 15
Bydliště: Zvolen
Nový příspěvek Re: Air IPSC kroužek
Reski držim palce :-)
S juniormi Air IPSC už davno robí aj APS CR (www.apscr.cz), aspoň čo ja viem. Majú to ako junior program pre začínajúcu mládež, taká príprava pre IPSC z riadnych zbraní.
Ak by si kontaktoval prezidenta APS (sedy.roman@leiko.cz), určite by ti poslal kontakt na ľudí čo vedú tento program. Nejde tu len o rady ako pracovať s juniormi ale určite aj o to ako ich učiť správne trénovať a mať dobrú techniku streľby, čo je u IPSC veľmi dôležité.


30 říj 2012, 21:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz