Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:35




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Mechabox v.II 
Autor Zpráva
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
mel bych ho do tydne mit v ruce takze se mi pripomen PMkem =)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


23 bře 2014, 21:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 bře 2013, 12:50
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
to je super 8) mne príde tento týždeň len nemám prowin komoru a chcel som ju kúpiť ale v prvej verzii bol problém tak som zvedavý ako to bude teraz :wink:
o týždeň sa ozvem dik


24 bře 2014, 15:30
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 bře 2013, 12:50
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Monty píše:
Tak dostalo se mi té možnosti otestovat noví mech od Retro Arms. Jelikož sem byl už hodně znechucený slibmy od jedné osoby tak sem byl skeptický. Nu což otevřel sem černou krabičku s nápisem Retro Arms které od pohledu nic neříkala. Jak se ale říká v jednoduchosti je síla.
Koukl na mě mech na pohled hmmm hezké. No ale nebudu tu psát keci o tom jak je nádherný a tak. To že je dělaný z jednoho kusu a ne odlitý a odfrézovaný z něj stříká už od pohledu.
První co přišlo na řadu byla kompatibilita a těly různých výrobců. Shrnuto zde to je kam sedne a kam ne.
GP – ano
Dboys- ano
PJ-ano
CA- ano
TM plastové – ne
SRC – ne (není to vada mechu ale těla SRC, které má moc materiálu v zadní části kde dosedá mech)
Kac Pdw – ne ( pokud by se ale upravilo tělo je možnost tam mech dostat)
MP5 – ano (ale jen pouze pro verze bez průběžného přepínače střelby)
SCAR – ne (chybí otvory pro přepínač střelby)
HK 416 - ano
Masada – ne (chybí otvory pro přepínač střelby)
To bylo zatím vše, co jsem měl na dílně. Chybějící otvory si člověk muže sám odvrtat dle potřeby, i když asi to není to pravé řešení.
Do mechu jsem vmontoval díly od SHS, klasika čínské, GP. Pro dotestování sem to různě kombinoval, abych zjistil, jestli to jde nebo ne. No a jde. První pružiny byli 120, 130, 140, 160 a poslední 190. Do mechu vše sedlo jak prdel na mísu. Problém byl jediný. Mech je tak přesný, že složení musí být opravdu 100%. Díly sednou, jak mají vypodložení bez problému nic není křivé a kola o sebe nedrhnou a nejsou ani nakloněné. Je dobré i to že odpadá, neustálí boj se západkou zpětného chodu, protože sama drží a nijak nevykluzuje do boku při skládání. Písty sedí dobře drážky jsou hladké a nedrhnou píst. Odzkoušel jsem 6 druhů pístů a krom jednoho sednou všechny. (nesednul píst z duralu k dostání u ……… cenzura ) Písty byli Aimtop, SHS, CA, GP, TM. Kola odzkoušeny GP, SHS, XTY (čína) Aimtop (tam je problém jsou křivé a jsou kus od kusu, tudíž nedoporučuju), CA. Válec použit GP, nějaká čína, TM, CA, SHA. Vše sedí bez problému. Ramínka podavače vyzkoušena CA, TM, SHS, čínské. Vše sedělo jak má.
To je zatím vše. Podrobnější zprávu zatím připravuju. Mech drží bez problému ustál i velice hrubé zacházení.
Zamě tedy doporučuju.
Tak nějak sem dělal i koniny a narval sem přes noc M4 do mražáku (ne komplet jen spodek) ráno vytaženo oklepana námraza a vložena betarka 7,4 to se to mu moc nechtělo s 11,11 se to rozjelo a zbraň střílela. To asi 500 výstřelech odpadly kola a píst. Mech drží bez poškození.


Monty ja som musel telo od PJ pilovať inak by som ho tam nedostal a otvory na tele nie sú identické s otvormi na zbrani je tam asi 1-2 mm rozdiel a buď tam mám istiaci kolík alebo ten tenučký oba tam nedostanem. Neviem prečo, aj som to odfotil aby bola predstava a možno mi aj niekto poradí čo s tým. Teraz tam mám osadený len ten druhý kolík, stane sa niečo keď tam vlastne nebude?

ďakujem za odpovede, a tak tiež zle sedí hop komora od airsoft pro tá červená, je tam asi 2-3 mm medzera medzi mechom a komorou, možno to niekomu pomôže


Přílohy:
IMG_0803[1].JPG
IMG_0803[1].JPG [ 2.59 MiB | Zobrazeno 40732 krát ]
29 bře 2014, 12:35
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2012, 19:50
Příspěvky: 97
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
vyzerá to že mech stratil čiastočne kvalitu, čítal som nejeden príspevok napr, že nesedí hlava valca od airsoftparts, sú zlé diery pre šrobiky na spúštové kontakty, nesedí aspro červená komora atď... týmto by som sa chcel opýtať RetroArms či o týchto chybách vedia a budú ich opravovať... nerád by som totižto vyhodil 100 € za mech ku ktorému mi nepôjde komora a nebude dobre sedieť v zbrani..


29 bře 2014, 16:03
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Ve všech CNC mechech byli problémy z hlavou válce, spoušťový kontakty má každý výrobce jiný, průměr přední díry mechu to samý...Výměna mechu patří mezi nejnáročnější úkony při servisu a počítá se s tím že to dělá ten co tomu rozumí...A označit nekompatibilitu z hordou všech možných výrobců za ,,chybu" je trochu mimo..

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


29 bře 2014, 18:10
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 bře 2013, 12:50
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
musel som odrezať z aspro komory asi polovičku toho názvu aby to sadlo ako tak dobre a hneď bolo 100 fps naspäť neviem čo sa to stalo ale mal som riadny problém to tam osadiť, chcel som to zvládnuť včera a ešte som sa s tým s*** dnes lebo bolo kopu brúsenia a upravovania ale tak už to mám ako tak polepené ešte mi treba osadiť prerušovač strelby lebo SHS tam nesedí je na ňom malá dierka takže ho neodporúčam kupovať, ak máte niekto iný dajte mi vedieť nech nemusím skúšať x výrobcov lebo teraz mám len automat :lol:
čakal som že to bude lepšie ale tak už to mám za sebou a striela to dobre, len na kolesá som minul asi 40 podložiek :lol: normálne som neveril že sa tam aj vlezú to nebolo možné :roll:

a ešte rýpnem do retroarms, keď mi došiel mech tak prvý dojem bol krabička s názvom retroarms a vo vnútri v papiery obalený mechabox (asi sa minuli penové výplne) ale to by ma tak netrápilo ako to že tam bolo ešte dosť materiálu po obrábaní všeliaké špony takže som hodinu zabil čistením mechaboxu a vyťahovaním úlomkov z každej dierky, rohu mechaboxu. Inak je to pekný kus kovu len výsledná kontrola by mohla byť lepšia ale že mi to nesedelo to som bol v šoku a dosť na nervy z toho, 108€ a ono to tam nesedí tak ako by malo a aj tak to stále nemám urobené na 100% lebo neviem čo s tým telom.

čo sa týka vzuchotechniky tak som nemal problém sadla si tam perfektne, zarážky na strunky výborná pomoc ale západka spätného chodu vylietava aj tak ako aj na klasickom zinkáči+

ešte doplním že je to nemožné prispôsobiť aby bola 100% kompatibilita so všetkími výrobcami to sa nedá :wink: len dúfam že časom retroarms začne robiť aj vnútorné diely mechu nech je úplná kompatibilita


29 bře 2014, 18:16
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2013, 19:33
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Přesně tak jak píše Jacob, ono to máme napsané i na webu že nemůžeme zaručit, že to půjde do všech těl bez problémů. Jak máme zaručit to, aby byli všechny těla stejná když v airsoftu neexistuje vůbec žádná norma a každý si to vyrábí po svém. Pokud máte každý díl od jiného výrobce tak je to celkem jasné, že prostě nemůžou všechny díly na sobě sedět. Podívejte se na tuto fotku jak sedí naše hlava válce v mechaboxu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater.

Naše mechaboxy se instalují v Anareusu a od tamních techniků máme jen pozitivní reakce (snad kromě těch ostrých hran, které byli v první generaci).

Chceme vyrobit kompletní mechabox u kterého budeme zaručovat, že to 100% bude fungovat.

Co se týká výše zmíněných problémů:
- hlava válce
- závity pro šrouby jsou v pořádku M2,5 protože M2 byli malé a čínské šrouby se v tom pevném materiálu lámali
- nesedí aspro komora mě nepřekvapuje, jak jsem psal výě každý dělá rozměry po svém, příští týden budeme mít vlastní komoru u které můžeme zaručit, že bude pasovat a fungovat 100%, vemte si 5 komor od různých výrobců a rozměry prostě nebudou sedět

add colonel
- komora viz. výš
- kulisa zase stejná věc, vemte si 5 různých kulis a zjistíte, že se liší dokonce o několik mm !! většina kulis pasuje bez úprav
- podložky - v první sérii byli ložiska vystouplé, takže se někdy stalo, že kola drhli, proto jsme ložiska víc zapustili, protože když vezmete jiné kola než shs tak budete potřebovat třeba jen 10 podložek
- s těmi šponami to je divné, každý kus se ofukuje silným proudem vzduchu, pokud tam něco zbylo omlouváme se

Pokud mechabox nesedí v těle, není to problém mechaboxu, ale těla, protože těchto mechaboxů bylo prodáno už několik set a problém s kolíky jsme nezaznamenali. Vlastně s těmi vnitřními díly je to pořád na stejno, vemte x výrobců a porovnejte rozměry.

Na závěr bych ještě chtěl jednou zopakovat, že opravdu nemůžeme garantovat kompatibilitu všech dílů a značek navzájem, to prostě nejde.

_________________
CNC mechabox skladem - http://www.retroarms.cz/detail/cnc-mechabox-verze-ii/.


29 bře 2014, 18:49
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Palec nahoru směrem k RetroArms za jejich přístup, oproti dobám naštěstí již minulým to je obrat o 180° a moc rád vidim, jak se jeden českej výrobce odráží ode dna. Co se týče toho, že Montymu to do PJ sedělo a tobě nesedí - to svědčí pouze o tom, že Číňani ty kvéry dělaj každej jinej, nevěřim tomu, že by se na mecháči něco změnilo :D Prostě usadit mecháč do těla, zvlášť čínskýho, je někdy fakt dost voser a je potřeba s tim počítat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 bře 2014, 19:19
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Možná by stálo za zvážení udělat určitý seznam doporučených dílů, přece jenom ne každému se chce kupovat pět kulis a laborovat, která tam sedne.

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


30 bře 2014, 06:49
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Tak z fotek z testování se to dá celkem snadno odvodit:
RA díly (vzduch píst což je jedině logický když retro dělá vajd vzduchy a parádní písty)
SHS kola,CA kola,SRC kola na SHS to asi testovali...kluci v anáči by imho zkoušeli tyhle kombinace (SRC kola Anáč často používá při upg.)
Spínací díly jsou asi jedno (každý výrobce to má fakt jiný musí se upravit)
motor taky jedno (jen dát pozor na úhel a kompatibilitu kola/pastorek)
Nevím proč byl laboroval zrovna z kulisou a když zrovan nesedne tak stačí upravit...stejně tak není potřeba kupovat více spínacích domků vždy jsem si vystačil z úpravou jedný značky (používám hodně SHS a i čínu co mám doma)...
Asi se budu opakovat ale as díly prostě nejsou všechny kompatibilní---pokud chci něco co se skládá jako lego koupím si lego...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


30 bře 2014, 13:39
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 27 pro 2011, 20:31
Příspěvky: 81
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Zdravím,
tak mám mechabox taky doma, bohužel řešíme s kolego, který to skládal celkem nemilý problém s pístem.
Mech je určený pro SW M82A1 - až na pažbičku si sedl dobře, kolíky párující tělo jsou přesně v ose.
Vzhledem k váze a velikost zbraně jsem volil upgrade na M170 (kola SHS 32:1, píst SHS pol., extrémní mosfet 3D, vzduch AIMTOP, kontakty AIMTOP, pružina ATM170). Výsledná sestava na slabé pružině chodila bez problémů, po instalaci m170 praskl 2x píst již po cca 3-4 ranách. Nepomohlo ani pilování, uhlazování a podobné. Mám kus 00008 s ostrými drážkami.
Momentálně uvažuji o koupi píst RA (ale ten má jen plné zuby), nebo mě do oka padl SHOOTER hliníkový od AP http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=3014

V Anareusu mi radili, že problém může být v SHS kolech, na fórech zase klasická kola a píst s plným ozubením, Aguns si háji SHS mechy, takže už nevím.

Prosím o radu, ať nekoupím další špatný díl. Popřípadě mi napište Vaše kombinace na pružiny M160+ s CNC RA mechem. :) Pokud není výrobní tajemství.

PS: Zkoušel jsem někdo kompabilitu s AimTop těly?


02 dub 2014, 09:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Na M170 ber kolesá a piest s plným ozubením, nie s polovičným.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


02 dub 2014, 09:24
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2012, 12:47
Příspěvky: 213
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Taky je dulezite popsat jak ti ten pist praskne. Pokud (jak si myslim) ti praska prvni nabehovy zub, mrkni na korekci nabehu, viz.:

https://www.youtube.com/watch?v=AxNZRFq99Ho


02 dub 2014, 10:20
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Určitě tu na mě naběhne spousta lidí s tím, jak jim SHS kola drží na všemožných pružinách, ale já si prostě nemůžu pomoct - chtít provozovat M170 na čínských kolech za pětikilo považuju za šílenství. Uvažoval bych o investici do něčeho výrazně lepšího (Systema nebo Prometheus), k tomu RA píst s celokovovým ozubením, zkontrolovat AOE (viz kolega nade mnou) a celkově dosedání pístovýho kola a mělo by to šlapat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2014, 14:44
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2012, 12:47
Příspěvky: 213
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Griffon píše:
Určitě tu na mě naběhne spousta lidí s tím, jak jim SHS kola drží na všemožných pružinách.


Souhlas, já je provozuju na M130 z důvodů spolehlivosti, na 140 je to na hraně a 150 je sázka do loterie. Jsou ale tací, kterým to šlape třeba rok a považují to pak za standard.

Tohle je ale na diskuzi v jiném tématu :-)


02 dub 2014, 15:00
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 27 pro 2011, 20:31
Příspěvky: 81
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
JJ, praská první zub. Slabší pružina mě už napadla, ale zase si říkám, když má někdo M170 na SHS v M4, tak v M82 to musí taky šlapat. Navíc SHS 32:1 jsou na M170-200, tak nevím :/
Co kola Airsoftpro?


02 dub 2014, 15:02
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 27 pro 2011, 20:31
Příspěvky: 81
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Systema kola jsou na mě dost cenově vzdálené, v Anáči dávají SRC kola - ale tomu zase moc nedůvěřuji já. Je to na jednotlivky, tak by kola mohla i ten rok dát.


02 dub 2014, 15:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Kola Airsoftpro jsou přebalená SHS. Nicméně bych každopádně začal u toho, že přejdu na kola s plným ozubením a použiju RA píst, na podobně silný brka to je snad jedinej dlouhodobě použitelnej píst.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2014, 15:20
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2013, 19:33
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
zcela určitě je problém v poloze pístu. doporučuju zvětšit vzdálenost hlavy pístu od píst např. http://www.retroarms.cz/detail/vymezova ... zky-pistu/ těmito podložkami a mělo by být po problému

_________________
CNC mechabox skladem - http://www.retroarms.cz/detail/cnc-mechabox-verze-ii/.


02 dub 2014, 15:32
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 27 pro 2011, 20:31
Příspěvky: 81
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Díky - vyzkoušíme. Dnes jsem opětovně byl ujištěn o SHS 32:1 a jejich odolnosti na M170, ale optám se. Jaká kola použít? Systema Super zátěžová z Airsoftguns? Píst mám zatím SHS hliník a zkusíme ho vypodložit a dát si pozor na vyosení, ale pokud to selže, tak asi nebude jiná možnost. Systema s RA pístem by snesl i třeba M190 na Systema motoru? Bude to sice kolem 195m/s, ale s Barretem stejně pod 30m nestřílím.

Ještě jednou děkuji všem za rady, potom nafotím tělo, výbrus pažbičky M82ky do potvrzení kompability.


03 dub 2014, 20:43
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2013, 19:33
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Když jsme testovali mechabox tak kola byli shs 200:100 a vydrželi fakt dost, píst náš s celokovovým ozubením a ten funguje doteď sice ne na tak silné pružině ale funguje. Určitě bych do kol (pokud by fakt nebyli z oceli) neinvestoval nějak moc, ono je to vyrobený stejně všechno jednou technologií. Ještě by to chtělo foto kde ty písty praskají to by dost pomohlo.

_________________
CNC mechabox skladem - http://www.retroarms.cz/detail/cnc-mechabox-verze-ii/.


04 dub 2014, 05:18
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
vsechno jiz bylo receno a sice to patri jinam, ale dodam ze 300% sikmace maj stejnej prevodovej pomer jako ty kola na polovicni pist - 32:1


jinak k tematu RA mech peknej ale i 2.gen stale ostre hrany a dopoucil bych klasickej zlepsovak v podobe otvoru u zapadky zpetneho chodu kvuli rychlemu a jednoduchemu uvolneni ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


05 dub 2014, 13:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2013, 19:33
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Ten otvor tam dát můžeme. Hrany ostré jsou, ale nedá se o ně pořezat. Navíc je hodně ploch strojně odjehlených min. 0,1mm ;-) pod úhlem 45°.

_________________
CNC mechabox skladem - http://www.retroarms.cz/detail/cnc-mechabox-verze-ii/.


05 dub 2014, 17:58
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 19 čer 2012, 09:45
Příspěvky: 79
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Zdravíčko páni,
robím upgrade mojej 416 ky od SRC na OSB.
zoznam dielov:
-Retroarms mech 2 gen.
-pružina Guarder SP 150
-kolesá SHS 200:100 šikmé (pôvodne mali byť iné no nepodarilo sa zohnať, takže záložný plán)
-piest Guru s celokovovým ozubením
-motor ASG infinity 30000 vysokozáťažový
-hlaven PDI 6.01 (363 mm?, neviem teraz z hlavy)
-vzduchotehnika základná ( tesní výborne, netreba meniť)
-baterka Li.pol 11,1 V 2600 mah
-mosfet : ASCU 3. gen. s aktívnou brzdou, mám k nej aj Hop komoru ASHU
tiež som dokúpil aj hop komoru od AP červenú, pre istotu, keby sa ASHU neosvedčila.

Asi budem robiť foto recenziu mechu aj spínania ASCU a ASHU ,tak potom sa s vami podelím o detaily, len som sa chcel vyjadriť k "nedostatkom" mechu RetroArms.

Mech je naozaj krásny kus hliníku, perfektne opracovaný, bez špon a neakých nedokonalostí výroby.
Obe polovičky mechu držia v kope"v ďaka" ostrým hranám až moc pevne (ledva som ich oddelil od seba, aj to som sa porezal)
Pri rozoberaní a skladaní to bol fakt problém, tak som obrúsil naozaj vačšinu hrán aby sa stým dalo pohodlne pracovať.

Samotné napasovanie do zbrane SRC je čistá vražda! Nechcelo sa mi kupovať iné telo,alebo zbraň, tak som sa rozhodol, že to skúsim.

Do spodnej časti tela mech vošiel, no nesedeli otvory pre kolíky (čo sa tu vyššie rozoberalo) a otvory na pažbičke , ale to sa ešte dalo vyriešiť pomerne jednoducho.
Horšie to už bolo s upper recieverom. Tam mech nešiel ani náhodou ( SRC má vo vnútri vela materiálu). Z vnútra sa to moc brúsiť nedalo, tak som musel nemalo obrúsiť celú vrchnú časť mechu (po dĺžke v časti vzduchotechniky) a ešte pár výstupkov na mechu.
Po hodinách brúsenia a ladenia sa tam mech vošiel.

Čo sa týka kompatibility dielov, problém som mal len s valcom a hop komorou. Skúšal som 4 valce a pasoval mi iba jeden (základný od SRC hliníkový) pretože má trochu tenšie steny. ( neviem či stým má ešte niekto problém)
Čo sa týka komory, to sa dalo vyriešiť buď zbrúsením hrany na komore alebo mechu, tak som zbrúsil račej z mechu ( keď už som ho celý brúsil).
S ničím iným som problém nemal.

Zbraň stále neni skompletizovaná, treba ešte upraviť vyosenie mechu, tak nechcem robiť závery. Verím ,že mech je naozaj perfektne spravený a v iných zbraniach sedí lepšie, len škoda, že ja mám práve zbaň SRC :(

_________________
SR 416 - SP130 guarder-152m/s , 22bbs/s


11 dub 2014, 11:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Dnes jsem rozdělával mech po vystřílení asi 60 000 kuliček. Po očištění mechu od maziva jsem zjišťoval chyby. Na pohled pouhým okem žádné opotřebení. Ok tedy vzal sem lupu. Prohlížel jsem pozorně aaaaaaaa nic sem nenašel. Mech je jako "noví". Jediné co odešlo tak ložisko které ale díky použití větších podložek se nevysypalo do mechu a rozpadlo se až po odebrání kola. Takže za mě zatím je to na 1. Prostě je to české a hlavně funguje to. Mech je s číslem 9.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


11 dub 2014, 19:02
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 srp 2013, 17:39
Příspěvky: 31
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Ahoj jelikož se to týká RA mechu tak to napíšu sem. Mám takový menší problém. Mám M4 od DBoy a koupil jsem si tenhle mech, protože me GD prasknul (co čekat na M140). Složení samotnýho mechače nebyl problém, až na pár věcí (kontakty, pár špon a hlava válce šla trochu hůř jako kdyby byla velká a v mechu byla mezera, ale po utažení všech šroubů, nikde žádná mezera není).

Teď ale hlavní problém. Dal jsem do pažbičky motor (GD zátěžák) a zbraň měla hrozně "pištivej zvuk". Štelování přítlaku nepomohlo. Motor mě tam šel i docela špatně strčit. Potom jsem zkusil AT motor a ten jde normálně a zvuk je taky v pohodě. Dělalo to u dvou mechů i u dvou GD motorů. Pažbiček jsem taky zkoušel víc. V GD mechu bylo všechno v pořádku.

Ve zbrani mám SHS 18:1 kola (ano na M140 jim moc nevěřim). Předtím jsem tam měl 100:300, ale jak mě prasknul mech tak se ulomilo pár zubů na kole.

Dík jestli mě nekdo poradí.


12 dub 2014, 21:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Prostě ti nesedí GD pastorek na SHS kola...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 dub 2014, 12:49
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 srp 2013, 17:39
Příspěvky: 31
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
No jo ale v jinym mechu to normálně šlo.
A pastorek mě nejde sundat abych zkusil jinej.


13 dub 2014, 13:58
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Je to daný úhlem náběhu motoru a pastorkem....
Obecně GD pastroky většinou měním za SHS...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


13 dub 2014, 16:23
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 srp 2013, 17:39
Příspěvky: 31
Nový příspěvek Re: Mechabox v.II
Dobre dik. Az budu mit moznost koupim a zkusim SHS pastorek.


13 dub 2014, 17:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz