Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 AK 47, vyměna kabeláže + rozborka 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek AK 47, vyměna kabeláže + rozborka
Vzhledem k tomu, že se s recenzemi v poslední době roztrh pytel, musím sem přihodit můj druhej kousek. Jde o rozborku zbraně AK a výměnu kabeláže.

Takže začnu. Vzhledem ke koupi nové baterky, jsem byl nucen vyvést kabeláž ven ze zbraně.......a když už jsem byl u toho........ proč rovnou kabely nevyměnit? Tak jsem pozval mého kamaráda jménem Franta Kodak Foťák a rozhodl fotit to co se děje u mě na stole, když řádim.

Takže za prvé si projdeme, to, co budeme potřebovat. Tady je seznam:

1 nebo více zbraní, které chcete týrat
2 ruce (pokud náhodou vlastníte 4, jste šťastný......... no člověk asi ne, ale ufon)
1 bodovou pájku a všechny ty serepetičky k tomu (Nedoporučuji trafopájku, hůře se s ní dělá. Tedy aspoň mě.)
cca 1m kabelu (nejlépe měděný)
1 úzké rovné kleště (pokud budou zahnuté tak radši ty)
1 pinzetu (já mám s lupou, heč!)
1 štípačky
1 nůžky na nehty (není nutné, ale já je mám rád :mrgreen: )
2-3 hodinky klidu (pokud jste totální pako na jemnou manuální práci a máte ruce jen na počítač, jako třeba já, tak si radši vemte 3-6 hodin :mrgreen: )
1 láhev silného alkoholu pro zahnání deprese (18+ only)
dobrou náladu (musí bejt co nejlepší, protože se bude kazit)
konektory podle své volby
teplem smršťovací bužírku
sadu šroubováků, malejch, takže se stavte u trpajzlíků.

No, tak to je asi vše, pokud si na cokoliv vzpomenu, tak to během vašeho čtení najednou vytáhnu z rukávu.

Tak a teď k návodu.

Takže, když už jste vaší zbraň přeprali a dostali na "operační stůl", tak se může začít. Jak jsem již řekl, já budu šikanovat akáčko, takže se mě pokuste napodobit.

A tady je ta naše kráska.
Obrázek

Jako první připravte zbraň o to nejcennější. O páčku na štelovaní hopu. Je v ní šroubek, ten vyšroubujte. Pokud jej nemůžete najít, měli by jste si nalít. To zbystří smysly.
Obrázek

Jakmile to uděláte, tak vzadu, jak máte takovej ten čudlík, co drží kryt závěru, tak z něj protitahem vytáhněte tu tyčku. Pak na podloží baterky zleva (pohled střelce) najdete ještě jeden takovej malej šroub. Ten taky vyndejte. Jakmile to budete mít, můžete ze zbraně sundat samotné podloží. NE, PO TOM CHALSTU už NEŠAHEJTE!!! NENÍ TO POTŘEBA.

Ted je na čase to rozseknout a to doslova. Zespodu zbraňe, poblíž zásobníkový šachty najdete 4 šrouby, z toho 2 jsou zakopaný v šachtě. Co asi zase uděláme? Nečekaně vyndáme ty šroubky. Takže vemte šroubovák a šroubujte.
Obrázek
Obrázek

Jakmile ty šrouby z toho vytaháte, tak zatáhněte........ co to budu popisovat... kouknětě na obrázky to mluví za vše...
Obrázek
Obrázek

A ted bacha! Jakmile oddělíte předpažbí od těla, najdete v takovým zářezu pružinku. Je sice malá, ale má docela význam. Vrací čudlík, co drží kryt závěru do správné pozice. Takže jí neztraťte.
Obrázek

Máte? No to vám to trvalo.
Teď je na čase sundat pažbičku. Podívejte se na spodek toho kůlu, kde zbraň ohmatáváte nejvíc. Je tam šroub, co? Tak ho taky vyndejte. Tahem dolů sundejte pažbičku.
Obrázek

Teď si dáme skleničku na posílení, protože budeme rozebírat přepínač režimu střelby. Takže zrychleně: Vyndat šroub, pak vydolovat takovej zlatej váleček a pak vypáčit ten kulatohranatej tentononc s dírou na šroub uvnitř.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A je to. Teď můžem vyndat mecháč z těla. Vemte to co vám zbylo v ruce a zatlačte na motor..... to je ta krabice za lučíkem.
Obrázek
Obrázek

To by bylo. Mech máme venku a zbytek můžeme zahodit na okraj stolu. Teď začíná švanda. Je na čase začít pracovat na mechu. Dejte si jednu meditaci, zhluboka dýchejte a kopněte do sebe dalšího panáka.

Vemte mecháč a sundejte z něj ramínka přepínače střelby. Zapamatujte si jak byly, protože není nic zábavnějšího než přemýšlet, jak se to má dát do kupy. Tady je pár fotek, kdyby jste to stejně zapomněli.
Obrázek
Obrázek

Odpojíme fastony od motoru.
Obrázek

A sundáme původní smršťovací bužírku. Teď vemte nůžky na nehty a ostříhejte si s nimi nehty a až to budete mít, tak odstříhejte tu bužírku. Já jsem na některé části použil spešl vybavení :mrgreen: .
Obrázek
Obrázek

To máme. Teď malá kulturrní vložka. Zde je fotka pojmenovaná Zátiší s pájkou.
Obrázek

Tak se pustíme do pájení. Já už kabeláž měním po druhý, takže nemůžete porovnat původní kabeláž s novou, protože používám stejný kabely :mrgreen: . A tady pozor. Pokud vaše obratnost s pájkou je stejná jako obratnost starýho senilního šimpanze s hokejkou, tak to radši nechte na někom šikovnějším, nebo si na to vyhraďte tak 2 hodiny. Spěch se tady vyplácí, asi jako nákupy z teleshopingu. První co uděláme, že zlikvidujeme tu smršťovací bužírku na kontaktech u spoušťáku. Odpájíme kabely a napájíme jiné.
Obrázek

Pak na ně dáme smršťovací bužírku, kterou........ a jéje, já vám zapomněl napsat, že si máte vzít k ruce horkovzdušnou pistoli. Nemáte? Nevadí, jděte do koupelny a seberte vaší matce/sestře/ženě/přítelkyni (nehodící se škrtněte) fén. Pokud bude remcat řekněte, že je to životně důležitý. Jde přece o AIRSOFT!! Takže tu bužírku ofoukněte cca za 5-10 cm (podle výkonu) horkým vzduchem. Za pár vteřin se stáhne.
Obrázek

Co se týče fastonů k motoru, doporučuju koupit nové. Pokud chcete recyklovat, tak ty původní zachraňte a dejte je na ten váš výtvor. Pokud se vám zlomí, nezoufejte. Pájka vám pomůže. Fastony taky oblékněte do smršťovací bužírky. Nakonec, až vše pozapojujete, tak začněte skládat zbraň dokupy. To znamená, čtěte tento návod od spoda nahoru. Až budete mít zbraň složenou, tak napojte konektor. Řikám vám na rovinu, že tipovat umístění konektoru je zbytečnost. Prostě ho dejte jako poslední, až budete mít celou zbraň složenou.

To je vše k výměně kabeláže. Je to hračka, není se čeho bát. A za to zlepšení výdrže aku a mírné navýšení kadence to stojí.

_________________
Obrázek
Obrázek


04 bře 2009, 23:02
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz