Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 [RECENZE] Colt MEU (Bell EG728) 
Autor Zpráva
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek [RECENZE] Colt MEU (Bell EG728)
Colt MEU (Bell EG728, UPGRADED)

Balení

Zbraň přišla v solidním plastovém polstrovaném kufříku. Kromě zbraně samotné byl v kufříku vytěrák hlavně a dva pytlíčky náhradních dílů (kovové UPGRADE díly, další plastový píst, těsnění na hlavu pístu, nějaký kus nářadí - na účel jsem zatím nepřišel). Zbraň je zatavená v plastovém pytli.

První dojmy

Po vybalení zbraně a prvním ohmataní jsem měl velmi dobrý pocit. Zbraň je celokovová, celkově působí solidním dojmem. Na levé straně závěru je bíle napsáno "Professional cal. 45" a na pravé straně "Springfield Armory" a ražení výrobce ostré zbraně.

Zpracování

Zbraň je celokovová. Kov byl odlit poměrně dobře - našel jsme jen minimum povrchových vad (prohlubně atp.). Na čínu nadprůměr. Závěr se lehce kýve, ale paradoxně to má spíše kladný vliv na jeho chod. Úprava spouště je trochu odbytá - jsou na ní viditelné otřepy. Střenky jsou plastové a kvaptině zpracovány. Jediná výtka - zlatá loga na obou stranách jsou potřeba přilepit, jinak hrozí ztráta. Zásobník je kovový s plastovými částmi, které ovšem výrobce posílá zpracované v kovu jako příslušenství. Vnitřek je zpracovaný kvalitně. Akorát HOP guma má trochu otřepy, ale funguje bez problému. Dlaňová pojistka funguje bezvadně, spoušť taktéž. Trochu volnější je bezpečnostní pojistka, ale funguje. Do zásobníku se vejde cca 25 kuliček a v těle zbraně drží pevně.

UPGRADE version

Výrobce nalepil na krabici nálepku UPGRADED. Co to vlastně znamená? Výrobce posílá důležité části zpracované v kovu. Obvykle plastové díly zásobníku jsou přibalené a kovové. Uživatel si je ovšem musí nainstalovat již sám, což není nějaký zásadní problém. Kromě již zmíněných dílů zásobníku dostanete také kovový píst (nebo jak to nazvat) plus další plastový (celkově budete tedy mít 3 písty). Výměna dílů za původní plastové je otázkou 1/4 hodiny. Ze zbraně se tak stává doslova celokov.

Před prvním střílením

Nejprve je nutné udělat pár základních věcí. Je potřeba rozdělat zásobník (stačí povolit sřoubek vedle plnícího ventilu) a pořádne vše naolejovat silikonem. Zásobník je totiž dokonale suchý. Dále je třeba také namazat těsnení u hlavy pístu (je napevno, pohybuje se píst). Bylo také dokonale suché. Dále to chce dotáhnout několik šroubků uvnitř závěru a na předním mířidle.

Provoz

Colt střílí opravdu pěkně. Se správně nastaveným HOPem to lítá opravdu rovně (žádná vlnovka). Zbraň je průměrně přesná, naprosto dostačující pro záložku. Na jedno naplnění zásobníku lze vystřílet zhruba 35 kulíček. Zaseknutí závěru v zadní poloze funguje bezvadně. Zpětný ráz je běžně silný. ideální plyn je GreenGas. Dostřel odhadem 45 metrů, avšak účinný dostřel maximálně 30m.

Subjektivní dojmy

Se zbraní jsem zatím velice spokojený. Zbraň jsem koupil od morrise za necelé 2 tisíce (Ch Seals M1911). Zbraň se mi pohodlnně drží v ruce, parádně se s ní střílí. Prozatím jsem neměl potřebu hledat kompatibilní zásobníky, ale údajně by měla být zbraň kompatibilní s Tokyo Marui, avšak nejsem si tím až tak docela jist. Zásobníky se možná budou shánět špatně.

Plusy/mínusy

+ luxusní vzhled
+ celokov, kovové upgrade díly součástí
+ cena
+ výdrž plynu a síla
+ pohodlnné držení a celková manipulace
+ polstrovaný kufřík :D

- občas povrchové nedostatky, otřepy spouště
- od výroby nenamazané!
- kývající se závěr (možná zároveň i plus - podle mne to zlepšuje chod závěru)

Shrnutí

Za necelé 2 tisíce dostanete pěknou a spolehlivou zbraň. Pokud máte odvahu na výměnu dílů za kovové "balené v pytlíku", tak nemusíte mít obavy z jakéhokoliv selhání. Po promazání střílí opravdu krásně.

P.S.: foto viz armymarket.cz sekce plynové zbraně.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


26 kvě 2011, 21:48
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz