Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Možná bych nepletl pátý přes devátý, kdyby jsi objevil diakritiku. Mě už tato debata taky nebaví. Nejdřív se ujisti, že o tom něco víš, než začneš blbě radit druhým.


26 srp 2016, 21:03
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
30cm hlaven do odstrelovacky si tu radil nebozakum akorat ty :D jo a pohadka o 150m zasahu s 20cm hlavni je taky moc funny. :D

Dnes jsem se bavil o tvych patentech v jednom AS servise, no moc sme se nasmali :D


26 srp 2016, 21:17
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Asi kvalitní servis :lol: /s Řekneš mi jméno? Abych lidem doporučil aby se mu vyhýbali?

Tobě se smějou lidi co umí stavět zbraně. Už jsem tě hodil do "What Grinds your Gears" sekce.

V příloze posílám zbraň. Jmenuje se VSR-X, postavená člověkem z floridy callsign Lunchbox. Tento člověk drží 2 světové rekordy v nejdelším killu při hře. Obě 2 s touto zbraní. Jednou byl překonán jiným hráčem - callsign Corriander - který používal tu stejnou zbraň.

Tady je video, kde z ukázané zbraně střílí na cíl 135m daleko, s úsťovou rychlostí 150m/s s 0.20. Používaná munice jsou 0.66g kuličková ložiska.

EDIT: S tím jménem servisu jsem to myslel, vážně, dej mi jméno nebo kontakt a já jim to vysvětlím, když to ty nechápeš.


Přílohy:
IMG_4211.jpg
IMG_4211.jpg [ 176.88 KiB | Zobrazeno 32702 krát ]
26 srp 2016, 21:33
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
lidi co stavi DMR použivaji kvůli dostřelu a přesnosti hlavně od 363 do 440, kratky VSR začina na 430 a i tak ho hodně lidi vychvaluje...

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


27 srp 2016, 11:19
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Šnek píše:
Asi kvalitní servis :lol: /s Řekneš mi jméno? Abych lidem doporučil aby se mu vyhýbali?

Tobě se smějou lidi co umí stavět zbraně. Už jsem tě hodil do "What Grinds your Gears" sekce.

V příloze posílám zbraň. Jmenuje se VSR-X, postavená člověkem z floridy callsign Lunchbox. Tento člověk drží 2 světové rekordy v nejdelším killu při hře. Obě 2 s touto zbraní. Jednou byl překonán jiným hráčem - callsign Corriander - který používal tu stejnou zbraň.

Tady je video, kde z ukázané zbraně střílí na cíl 135m daleko, s úsťovou rychlostí 150m/s s 0.20. Používaná munice jsou 0.66g kuličková ložiska.

EDIT: S tím jménem servisu jsem to myslel, vážně, dej mi jméno nebo kontakt a já jim to vysvětlím, když to ty nechápeš.


Zabudol si napísať akú pružinu alebo aký pohon používa aby dosiahol tento výkon.
Nikto nezpochybňoval že sa na 200 mm hlavni sa nedá dostreliť ďaleko a ani dosiahnúť výkon. Spochybňovali sme teoriu že nato aby som mohol ďaleko a presne strieľať s 0,43g BB potrebujem krátku hlaveň.


27 srp 2016, 19:37
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
takovych videii ti udelam mraky, navic sou v nem strihy, nic neprokazuje, a ani neni videt pod jakym uhlem zbrane strili a nejvice na tom je podezrely ze nejprve jsou slyset jen cvakani a kulicka zadna videt neni, a az nevim pri kolikaty rane je pomala kulicka videt, zajimavy ze tak pomala neni videt ani u predeslych ran.

Ke "hre" to je absolutne k nicemu, protivnik za tu dobu k tobe stihne dobehnout a umlatit te pazbou.

Sni si o svoji profesionalite, tvoje neustale urazky akorat svedci o tom, ze jsi akorat komediant. Je mi naprosto jasne co si jakozto senzachtivy zadratovy bobek napsal, neco o pusce s 380% co ma dostrel 60m, takze same lzi co jsem nikdy nepsal.


27 srp 2016, 20:51
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
m.ape píše:
Zabudol si napísať akú pružinu alebo aký pohon používa aby dosiahol tento výkon.
Nikto nezpochybňoval že sa na 200 mm hlavni sa nedá dostreliť ďaleko a ani dosiahnúť výkon. Spochybňovali sme teoriu že nato aby som mohol ďaleko a presne strieľať s 0,43g BB potrebujem krátku hlaveň.


V této verzi myslím použil pružinu M170, pozdější verze používala M190 a s kuličkami .20g měla 170m/s. Krátkou hlaveň navíc nepotřebuješ aby jsi mohl střílet daleko. Co zvyšuje přesnost a dostřel je těžká munice, která vyžaduje větší poměr mezi hlavní a válcem, tedy hlavně bývají kratší. Ano, s dlouhou hlavní taky dostřelíš daleko, ale ne tak přesně.

Orangutane nešlo o to jak moc je to použitelný při hře, šlo o to ti dokázat, že jsi se mýlil.

Jestli se ti nelíbí zmíněné video, můžeš se kouknout na tohle. V tomto videu Dobey střílí na 112 yardů s 285mm hlavní od Penn Yan Tactical (jeho nápad).

Jestli Dobey nestačí, příkladem ti může být legendární HunterSeeker5 (vynálezce R-Hopu), který má na délku hlavně kalkulačku podobnou mému návodu.


28 srp 2016, 15:46
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ne ty se mylis a od zacatku odmitas pochopit co resim ja, ja ti celou dobu rikam ze tvoje teorie pocitat odstrelovacku na max dostrel je na hovno, a znova opakuji pri "hre" je potreba primy cileny zasah.

Uz jen ta blbost, pocitas obejm valce, a nejak ti uniklo, ze docela nezanedbatelny objem valce zaplnuje drzak s trnem, pruzina, pist s pevnou hlavou a nebo mi chces tvrdit, ze toto vse se pri natazeni vytrati aby nasalo cely objem valce? :D :D Pokud si ty soucastky nekdy na zivo videl, tak v tak malem objemu to neni dle tveho vyjadreni na vsechno zanedbatelne.

nekde v diskuzi si mam dojem psal ze tam byla pruzina 150 tusim, ale to v ty rozsekany a promazany diskuzi tezko najdem. Sorry ale s pruzinou M190 dostat z pusky 170 m/s je tezkej amaterismus :D :D


28 srp 2016, 16:00
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ak použijem pružinu napríklad M120 až 130 510 mm hlaveň dosiahnem rovnaké paramere zbrane a som presvečený že aj tie 0,69 g goličky do ložísk budú strieľať rovnako ako na tej krátkej hlavni a 170 až 190 tke pružine. Tvoja teoria má jednu trhlinu neberieš do úvahy kompresiu vo válci a hlavni pri použití ťažšieho streliva. Tvoja teoria predpokladá že vzduch vytlačený z válca predbehne guličku a vyjde z hlavne skôr ako ona ale takto to nefunguje.


28 srp 2016, 16:10
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
"nejak ti uniklo, ze docela nezanedbatelny objem valce zaplnuje drzak s trnem, pruzina, pist s pevnou hlavou" takže ty jsi se podíval na válec, a řekl si, že ta celá věc má objem 28 000mm^3? Mnou udávané objemy jsou POUŽITELNÉ objemy, tedy objem vzduchu který je z válce vytlačen po uvolnění pístu.


"nekde v diskuzi si mam dojem psal ze tam byla pruzina 150 tusim, ale to v ty rozsekany a promazany diskuzi tezko najdem. Sorry ale s pruzinou M190 dostat z pusky 170 m/s je tezkej amaterismus :D :D"

Psal jsem, že střílel s úsťovkou 150m/s. A s M190 sice dostal jenom 170m/s, ale to bylo s dvacítkama. Použití munice na kterou byla zbraň stavěná (0.66g) mu nejspíš přidala kolem 0.7J úsťové energie. Síla zbraně se udává enerigií s používanou municí, ne úsťovou rychlostí s kuličkama 0.20g.


28 srp 2016, 16:18
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
m.ape píše:
Ak použijem pružinu napríklad M120 až 130 510 mm hlaveň dosiahnem rovnaké paramere zbrane a som presvečený že aj tie 0,69 g goličky do ložísk budú strieľať rovnako ako na tej krátkej hlavni a 170 až 190 tke pružine. Tvoja teoria má jednu trhlinu neberieš do úvahy kompresiu vo válci a hlavni pri použití ťažšieho streliva. Tvoja teoria predpokladá že vzduch vytlačený z válca predbehne guličku a vyjde z hlavne skôr ako ona ale takto to nefunguje.



Musím letět, odpovím jak se vrátím. Ale dobrá připomínka.

m.ape u těch hlavní různých délek porovnáváš úsťovou rychlost, nebo úsťovou energii? Kuličky 0.43g budou mít ze VSR s pružinou M150 a hlavní 430mm stejnou úsťovou energii, jako kuličky 0.20g z VSR s pružinou M150 a hlavní 650mm (tohle je jenom příklad, neměl jsem čas to přepočítat).

A ano, výpočet počítá s 100% kompresí v systému. Je na uživateli aby sám posoudil svoje schopnosti co se těsnění týče a upravil délku hlavně podle toho.

"Tvoja teoria predpokladá že vzduch vytlačený z válca predbehne guličku a vyjde z hlavne skôr ako ona ale takto to nefunguje."

Ano, důkazy a pozorování napovídají tomu, že to přesně takto funguje. Ale rád si vyslechnu tvoji teorii.


Naposledy upravil Šnek dne 28 srp 2016, 18:58, celkově upraveno 2



28 srp 2016, 16:18
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Co to taras, konecne uznej ze tvoje teorie mozna funguje omezene a ma znacne trhliny.
:D a muzes mi rict z ceho si najednou tedy vytlaceny objem puvodne udavany za objem valce spocital? :D :D Rekl by ze toto nema spocitano nikdo a tebou operovana cisla jsou objemy prazdnych valcu.

A to si jako myslis ze M190 pri 170m/s je brana s 0.3kama, samozrejme sem myslel amaterina k 0.2kam :D :D


28 srp 2016, 16:35
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 úno 2011, 20:32
Příspěvky: 134
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Orangutan: ono kdyz mas natazeny pist tak mezi hlavou pistu a hlavou valce nejsou zadny jiny veci ;) takze myslim ze se da namerit a spocitat jaky je objem vzduchu presne v tomhle prostoru :)

_________________
Nic nevydrží ránu Trpasličím válečným kladivem. Pokud však ano je potřeba ránu zopakovat s větší silou.


28 srp 2016, 16:43
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Dan S. píše:
Orangutan: ono kdyz mas natazeny pist tak mezi hlavou pistu a hlavou valce nejsou zadny jiny veci ;) takze myslim ze se da namerit a spocitat jaky je objem vzduchu presne v tomhle prostoru :)


no to je jasne, ale je to jen vzduch ktery udeluje energii, dalsi vzduch mas stalceny mezi patou trnu a pistem vc stlacene pruziny, ten bych rekl ze ma na energii nulovej efekt bo v roztaznosti bude pruzina rychlejsi , ale to je jedno oni porad pocitaji s celkovym objemem valce, coz je spatne.


28 srp 2016, 18:37
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
"A to si jako myslis ze M190 pri 170m/s je brana s 0.3kama, samozrejme sem myslel amaterina k 0.2kam :D :D" A to je právě ten problém. Nemůžeš posuzovat výkon zbraně stavěné na kuličky 0.66g podle výkonu který produkuje s 0.20g.

"dalsi vzduch mas stalceny mezi patou trnu a pistem vc stlacene pruzin" Není pravda, tamta část pístu není nijak utěsněna, tedy tlak vzduchu v té části válce je 1 atmosféra.

Pro objem použitelného vzduchu potřebuješ vědět pouze o jakou vzdálenost se píst ve válci posunuje a vnitřní průměr válce. Pak použiješ rovnici Pí*r^2*h. Kdyby jsi potřeboval, s dalším učivem základní školy kdykoliv rád pomůžu.


28 srp 2016, 18:51
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ty ses tatar nebo co, sam si psal ten udaj. Mj vykon zbrane je porad stejny, resp vykon "mechanismu", meni se akorat rychlost kule a jeji energie dle pouzite hmotnosti. Zbrane se nestavi na dane kulicky, ale vaha kulicky se prizpusubuje sile zbrane.

Prosimte clovece, nekdy si vyndej pist z valce a podivej se na nej pod lupou, tak zjistis ze ta guma kolem co je na hlave pistu je tesneni.

No objem valce L96 bez niceho je 93482mm3, by me zajimalo jak si prisel na 28000mm3 ?? Pokud se chce vymluvit na objem urceny ke kompresi tak tam jsi taky hodne mimo, to sem si uz taky spocital.


28 srp 2016, 21:04
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
"vaha kulicky se prizpusubuje sile zbrane" Ano, a délka hlavně se přizpůsobí váze kuliček.

"Prosimte clovece, nekdy si vyndej pist z valce a podivej se na nej pod lupou, tak zjistis ze ta guma kolem co je na hlave pistu je tesneni." ano to je. Ale ta těsní tu část válce mezi hlavou válce a hlavou pístu. Ta část s pružinou má v sobě ohromnou díru, co v některých případech dokáže utěsnění docela zhoršit. /s

"No objem valce L96 bez niceho je 93482mm3, by me zajimalo jak si prisel na 28000mm3 ?? Pokud se chce vymluvit na objem urceny ke kompresi tak tam jsi taky hodne mimo, to sem si uz taky spocital." Ano přesně na to jsem se chtěl "vymluvit". A jinak jsou to docela silná slova na někoho, kdo se zrovna naučil jak objem válce spočítat.


29 srp 2016, 05:13
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
To si prizpusubujes ty, a ocividne uspesne z M190 dat 170m/s :D :D Opravdu odbornik :D :D

Je skvely jak si vzdy vymyslis odpoved uplne na neco jinyho. "Ta cast s pruzinou", jezis tys to snad nikdy nevidel, ze nevis jak to pojmenovat, generovani vykonu u manualni sniperky se sklada z valce kde na jedny strane je tryska na druhy trn na paku, uvnitr je vodici trn pruziny, pruzina, pist (jsou ruzne druhy). Tecka. Jak se to sklada dohromady a jak to funguje tu doufam psat nemusim.

Ses pohadkar a lhar nic jinyho.

Si fandis, bylo by fajn takovyho slovniho silaka poznat osobne, ale presne tendle typ zadratovych hrdinu sotva vyleze z pokoje.


29 srp 2016, 08:46
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Šnek píše:
m.ape píše:
Ak použijem pružinu napríklad M120 až 130 510 mm hlaveň dosiahnem rovnaké paramere zbrane a som presvečený že aj tie 0,69 g goličky do ložísk budú strieľať rovnako ako na tej krátkej hlavni a 170 až 190 tke pružine. Tvoja teoria má jednu trhlinu neberieš do úvahy kompresiu vo válci a hlavni pri použití ťažšieho streliva. Tvoja teoria predpokladá že vzduch vytlačený z válca predbehne guličku a vyjde z hlavne skôr ako ona ale takto to nefunguje.



Musím letět, odpovím jak se vrátím. Ale dobrá připomínka.

m.ape u těch hlavní různých délek porovnáváš úsťovou rychlost, nebo úsťovou energii? Kuličky 0.43g budou mít ze VSR s pružinou M150 a hlavní 430mm stejnou úsťovou energii, jako kuličky 0.20g z VSR s pružinou M150 a hlavní 650mm (tohle je jenom příklad, neměl jsem čas to přepočítat).

A ano, výpočet počítá s 100% kompresí v systému. Je na uživateli aby sám posoudil svoje schopnosti co se těsnění týče a upravil délku hlavně podle toho.

"Tvoja teoria predpokladá že vzduch vytlačený z válca predbehne guličku a vyjde z hlavne skôr ako ona ale takto to nefunguje."

Ano, důkazy a pozorování napovídají tomu, že to přesně takto funguje. Ale rád si vyslechnu tvoji teorii.


Ja vždy rátam úsťovú energiu a tá vždy narastá s vyššou váhou streliva. čím silnejší pohon použiješ tým väčší rozdiel dosiahneš rýchlosť streliva ma zaujíma len kôly tomu aby som sa pohyboval v rozmädzí 80 až 120 m/s kedy dosahujem najväčšiu presnosť.

je skoro nemožné to dokázať v domácich podmienkach ale ak použiješ ťažšie strelivo nedochádza k tak veľkému uniku vzduchu okolo streliva ako si ty myslíš a Ťažšie strelivo opustí hlaveň skôr než minieš všetok vzduch vo válci.
Ano má to svoje limity a v určitom bode bude mať tvoja teoria opotstanenie ale to už bude za hranicou bežnej použiteľnosti air zbraní.

Pre bežného uživateľa platí dlhšia hlaveň viac výkonu a viac výkonu nutnosť použiť ťažšie BB.
Podľa mojich skúseností viac ako 500mm hlaveň už nemá zmysel.
Z ekonomického hľadiska je lepšie použiť slabšiu pružinu a výkon nahnať dlhšou alebo tesnejšou hlavňou.
Z hľadiska dostrelu a presnosti viac ako 2,8J nemá zmysel


29 srp 2016, 12:04
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Orangutan píše:
To si prizpusubujes ty, a ocividne uspesne z M190 dat 170m/s :D :D Opravdu odbornik :D :D

Je skvely jak si vzdy vymyslis odpoved uplne na neco jinyho. "Ta cast s pruzinou", jezis tys to snad nikdy nevidel, ze nevis jak to pojmenovat, generovani vykonu u manualni sniperky se sklada z valce kde na jedny strane je tryska na druhy trn na paku, uvnitr je vodici trn pruziny, pruzina, pist (jsou ruzne druhy). Tecka. Jak se to sklada dohromady a jak to funguje tu doufam psat nemusim.

Ses pohadkar a lhar nic jinyho.

Si fandis, bylo by fajn takovyho slovniho silaka poznat osobne, ale presne tendle typ zadratovych hrdinu sotva vyleze z pokoje.


"To si prizpusubujes ty, a ocividne uspesne z M190 dat 170m/s :D :D Opravdu odbornik :D :D" Ach můj bože, ty o Airsoftu opravdu nic nevíš."

Když jsem mluvil o válci, konkrétně jedné části válce, tak proč bych zmiňoval trn?

Vzhledem k tomu, že jsi se už čistě uchýlil k urážkám, mám to brát tak že ti došly argumenty a debatu jsem vyhrál?


29 srp 2016, 14:56
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
m.ape píše:


Ok, zatím dejme tomu že s tím souhlasím. Jak by jsi vysvětlil nejdříve nárůst, a později úpadek energie se zvyšující se váhou střeliva? (tabulka kterou jsem ukázal pár komentářů výše).


29 srp 2016, 15:02
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Krátkou hlavňou.
Nato aby si roztlačil vozík vážiaci 100 kg na určitú rýchlosť budeš potrebovať dlhšiu dráhu ako na roztlačenie vozíka o váhe 10 kg na rovnakú rýchlosť pri použití rovnako fyzicky zdatného človeka.

Druhá možnosť je že ten človek nie je dostatočne fyzicky zdatný nato aby roztlačil 100 kg vážiaci vozík na danú rýchlosť.

Momentálne má lepšia metafora nenapadla.


29 srp 2016, 15:47
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
chlapecku, ty celou dobu odmitas uznat ze ses trochu mimo, k urazkam ? na ty tvoje idioty a debily bez mozku si uz nejak pozapomel coz? Ty jsi uz davno prohral. Opominu ty sedmilzi co u me nekde vypravis, tady bych te upozornil na § 184 TZ 40/2009 Sb.

Ne kdepak nevim, to ze z kazde postavene pusky hrave dostanu 200m/s (z bezne dostupnych dilu) to bude asi Marianskej zazrak :D :D

Az si budes umet spocitat objem valce, resp az se ti nejakej fyzicky dostane do ruky tak muzeme resit neco dale, zatim ses akorat pohadkar co si nekde neco blbe prelozil a slepe tomu veri. Jen hnup, kterej to nikdy nevidel muze napsat ze vsr10 valec je vetsi nez L96 :D :D

Co to zas povidas za bludy, valec zadny casti nema, je to valec a v tom se pohybuji mnou popsane dily, tedy az na trn.

Prosimte uz se prober a nepis tu porad samy kraviny, nebavi me na to porad seriozne odpovidat.


29 srp 2016, 16:22
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ja som si tú štúdiu alebo ako to nazvať našiel a obavám sa že si to chlapec veľmi zjednodušil.


29 srp 2016, 17:43
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ach jo Orangutane... Oháníš se zákony který nemají se situací nic společného, a přitom nezvládáš ani matematiku základní školy. Opravdu netuším kde jsi přišel na to, že L96 má větší objem válce.

Už několikrát jsem ti vysvětloval, že výkon tvé zbraně s kuličkami 0.20g je nepřesná reprezentace opravdového výkonu zbraně. Tedy pokud kuličky 0.20g nepoužíváš i při hře. Nemluvě o tom, že 200m/s je pro Airsoft naprosto zbytečný, pokud nestřílíš kuličková ložiska.

Zkrátka když máš zbraň s válcem, ze které střílíš těžkou munici, máš 2 možnosti:

A) Použít dlouhou hlaveň, zvýšit si úsťovku s kuličkami 0.20g, a honit si Ego u chrona.
B) Použít krátkou hlaveň, zvýšit si úsťovku s těžkými kuličkami a užívat si výhod které přináší.

Slovíčkovat s tebou nehodlám. V mém návodu jsem popsal objem válce, a předpokládal jsem že je naprosto jasné, co tím bylo myšleno. Jestli to ty nevíš, je mi to moc líto, ale jsi zatím první. Své tvrzení jsem podložil důkazy, příklady a pozorováním, ty tu akorát sedíš a říkáš 'Ne Ne Ne'. Jestli to co je psáno v mém návodu je příliš složité na to aby jsi to pochopil, stav si zbraně jak chceš, ale buď tak laskav a nešiř mylné informace tady na fóru.


29 srp 2016, 17:56
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
m.ape píše:
Ja som si tú štúdiu alebo ako to nazvať našiel a obavám sa že si to chlapec veľmi zjednodušil.


Prosím, poděl se.


29 srp 2016, 17:57
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Najprv to dočítam do konca vzhľadom na moju znalosť angličtiny to chvíľu potrvá ale určite dám vedieť ale už teraz viem že si si s toho vycucol len malú časť.


29 srp 2016, 18:15
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
nic si nepodlozil akorat placas kraviny, o objemu valce taktez, zavolej si do nejakyho shopu nebo se optej strejdy googla kolik takovej realnej valec meri. Aby mel valec objem tvych 28000mm3, musel by bejt jeho rozmer 15x160mm, coz doufam i ty uznas ze je blbost, a nebo promin ja zapomel ze vlastnis detskou verzi :D :D, prumerny kompresni prostor je cca 10cm, uz jen z tohoto cisla prostou matematikou zjistis jak mooooc jsi mimo i pripade tve vymluvy ze si uvadel kompresni objem. Takze jedinej kdo tu siri mylne informace jsi pouze a pouze ty. Prestan si hrat na experta, uz s jasnejma cislama co zde pisu k valcum ses na mile vzdalen svemu presvedceni. Budu tak hodnej ze ti to i nazorne realne ukazu se suplerou, ale to by ses hrdinsky musel zvednou z gauce.

Nikde sem nepsal ze strilim 0.2 to je zase tvoje zamerna dezinformace diskuze, nekde v uvodu jsem ustovky psal pro pouzivane gramaze, takze hledej smudlo.

Ja porad nechapu tve radoby nesmyslne zamerne prevracene rady na neco o cem jednak nic nevis a za druhe oc te nikdo nezadal.


29 srp 2016, 18:42
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
m.ape píše:
Najprv to dočítam do konca vzhľadom na moju znalosť angličtiny to chvíľu potrvá ale určite dám vedieť ale už teraz viem že si si s toho vycucol len malú časť.


m.ape přelouskal jsi to už?


16 zář 2016, 17:27
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ano prelúskal a ako vravím veľmi si to zjednodušil.

S celej tej štúdie je najdôležitejšia veta o tom že niektoré veličiny nejde vyjadriť matematicky a vychádzjú len s predpokladu.
Tá štúdia netvrdí že je to alfa a omega len opisuje nejaké javy ktoré sa môžu diať.

Ty berieš do úvahy len váhu BB a dlžku hlavne ale zabúdaš na pohon. Ak použiješ kratšiu hlavneň musíš použiť silnejšiu pružinu.
- ja sa pýtam prečo používať 300mm hlaveň a 170 - 190 pružinu keď rovnaké parametre dosiahneš na 500mm hlavni a 120 až 140 pružine a zbraň netrpí častími poruchami.( čísla som si zamozrejme vymyslel)
Ano dá sa to použiť pri zbraniach na GG,CO2, HPA a iné podobné pohony kde naozaj platí že s kratšou hlavňou sa dá dostreliť ďalej a presnejšie ako s dlhšiou.

Aby som to zhrnul tá teoria a výpočty čo si tu dal môžu byť pravdivé ale v praxi dovolím si tvrdiť nepoužiteľné.

Na základe praktických skúseností si dovolím tvrdiť:
-váhu BB volím podľa výkonu zbrane alebo výkon zbrane volím podľa váhy BB ktoré chcem používať.
- čím ťažšie BB tým ďalej a presnejšie poletí za predpokladu že má dostatočne silný pohon
- viac ako 170 m/s s 0,2g (2,84 J) BB nie je potrebný
- dlžka hlavne nad 500 mm je viac na škodu ako na úžitok
- tesné hlavne majú zmysel ak chcem nahnať výkon na krátkej hlavni naopak pri dlhých hlavniach sú výhodnejšie väčšie priemeri.

Pri stavbe zbrane neexistujú univerzálne návody každá zbraň je v podstae unikát.


17 zář 2016, 09:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz