Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:53




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Průzkum 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Průzkum
Ocelovej blembák jsem musel nosit občas během ZVS. Je to jako mít na hlavě zvon z kostela. Dá se to trochu poladit, ale ne moc. Uvnitř se šňůrou stahuje ten koženej vnitřnek. Chete to mít na hlavě na fest a dobře dotažený řemínek pod bradou, ale stejně je to na ho...
Když během cvičení bylo "K zemi", tak na následují sekundě sice všichni leželi a rukou si zvedali blembík z vočí, aby něco vyděli. Takový synchronizovaný cvičení s blembákem..
Nehledě na to, jak pekelně ten blembák rezonoval při střelbách.

_________________
Legion of Blue Hills


03 bře 2010, 15:46
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2010, 12:39
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: Průzkum
tak hele, vzpomel jsem si na tvuj dotaz pri koukani na tenhle dil serialu Povidej - kdyz se podivas na jejich cviceni, tak tam je videt, ze pod blembakem maj jeste cepici ..... to by melo pomoct ;-)


06 bře 2010, 12:37
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
Neřešte už ten blembák :D Kdo chce blembák ať si ho na průzkum vezme , ale podle mě to je dosti nepraktické a proto radši volím "Australák" no a když potřebuju nastrkám za něj vegetaci z místa ve kterém se zrovna pohybuju a je to.Radši bych završil tuto debatu s blembákem a pustil se do debaty o Průzkumu jako takovém :D Např: Chci se zeptat jak to řeší ostatní průzkumáci s nacvičovaním průzkumu , ale u nás v AS týmu to trénujem stylem takové přiblblé hry ... :D Jeden člověk si sedne někde a zaváže si oči ostatní odejdou tak 100m od něj a pak se snaží co nejtišeji dojít až k němu.Sedící když zaslechne někde zvuk ukáže rukou tím směrem a když ukáže na vás končíte no a úkolem přistupujících je se ho dotknou aniž by je zaslechl.
Tak se snažíme nacvičit tichou chůzi poblíž nepřítele.


15 kvě 2010, 08:39
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Průzkum
A proč má zavázaný oči? Postav tam radši člověka se zbraní a dalekohledem. Pak to bude větší sranda :lol:
A než na toho hlídače šahat, tak si vemte radši třeba nějakou slabou manuální pistoli (klidně jenom s jedním nábojem) s dostřelem 5m a zkuste si ho sejmout. :wink:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 kvě 2010, 08:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 13 kvě 2010, 14:23
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Průzkum
Pruzkumnik no tak pokud to myslis hodne vazne :D mohl bys treba to dat dohromady se snipou ne ? takovy hejkal je na maskovani nejlepsi , ale nekvedla je tichej ale je to no jako ve skleniku :D takze na dlouhe akce to si pripadas jak v tropickym pralese jak je v tom horko ale jinak skvele.


15 kvě 2010, 09:16
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
reyes102 píše:
A proč má zavázaný oči? Postav tam radši člověka se zbraní a dalekohledem. Pak to bude větší sranda :lol:
A než na toho hlídače šahat, tak si vemte radši třeba nějakou slabou manuální pistoli (klidně jenom s jedním nábojem) s dostřelem 5m a zkuste si ho sejmout. :wink:

Říkám , že kde o to nacvičit si tichou chůzi tak se snažíme dostat co nejblíž k němu :D a říkal jsem , že to je taková blbá hra :D , ale jinak třeba zkoušíme v lese najít nějakého "výletníka co se šel projít" :D a pak se ho snažíme nepozorovaně sledovat, zapisovat info.. a podobně to samé ,lehneme někde tak ať máme výhled na silnici a zkoušíme pozorovat a zapisovat různé infa a tak prostě takový nácvik.No jinak taky jak jsi říkal , člověk (sice bez dalekohledu) stojí snaží strážit objekt a úkolem je nepozorovaně se přiblížit,zjistit počet nepřátel , popřípadě jiné cíle , vyhodnotit situaci a buď se stáhnout nebo pokusit se zaútočit na daný cíl , ale spíše volíme tu první možnost pokud li tam je 3 a více cílů.Vysílačkou nahlasíme info a o to už se postará zbytek týmu.


15 kvě 2010, 09:39
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Průzkum
Však v pohodě, mě by jen asi nebavilo tam stát se zavázanejma očima ;) ale jinak nápad dobrej a i to ostatní vypadá že má hlavu a patu... hlavně se naučit využívat těch civilů potulujících se po lese, to je hodně dobrej způsob výcviku a člověk si ani nemusí nikde shánet OPFOR.

Jinak dle mě nejlepší průzkumáckej výcvik je klasický koubovka - viz. první půlka filmu Copak je to za vojáka... bohužel se to blbě organizuje. :?

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 kvě 2010, 09:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
reyes102 píše:
Však v pohodě, mě by jen asi nebavilo tam stát se zavázanejma očima ;) ale jinak nápad dobrej a i to ostatní vypadá že má hlavu a patu... hlavně se naučit využívat těch civilů potulujících se po lese, to je hodně dobrej způsob výcviku a člověk si ani nemusí nikde shánet OPFOR.

Jinak dle mě nejlepší průzkumáckej výcvik je klasický koubovka - viz. první půlka filmu Copak je to za vojáka... bohužel se to blbě organizuje. :?

Jojo přesně jak říkáš :) nemusíš hledat OPFOR a ještě lepší na tom je to , že když si někoho takového najdeš tak bude vědět , že se tam někdo pohybuje a bude s tím počítat, kdež to normalní civilista co tě neuvidí tak o ničem neví :)


15 kvě 2010, 10:08
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Průzkum
Akorát je potřeba být při tom fakt maximálně opatrnej, protože je to trošku o průšvih...

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 kvě 2010, 10:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
Jako jo , ale když na nás někdo přišel a ptal se nás třeba to co tu chcem tak jsme řekli jen , že jsme příznivci a že se snažíme trénovat průzkum tak ať se nezlobí , že jsme si vybrali zrovna jeho , ale záleží to podle místních.U nás jsou třeba v pohodě a lidi si ještě s náma pokecají necháme jim si vystřelit a podobně :) takže asi tak.


15 kvě 2010, 10:15
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Průzkum
Aha, no tak jestli vás uviděj, tak je něco špatně ;)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 kvě 2010, 10:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 13 kvě 2010, 14:23
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Průzkum
tak vesměs dobrý nápad a pokud jsou místní v klido tak ok a jinak k tě hře někoho se dotknout ? to už se nekdy povedlo ? pokud jsi od něj 5metrů tak to neni takova sranda nebejt slyšen pokud je kolem listí nejde to ... jinak ten napad s dalekohledem a zbrani :D to uz je neco jineho xD


15 kvě 2010, 10:26
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
Jojo povedlo a kolikrát , stačí se fakt soustředit na našlapování a nemít na sobě zádné chrastivé nebo klapající elementy , třeba já mám M4 s R.I.S předpažbím od PJ a na hlavni sem měl ( asi jako každý ) uchyt pro popruh , jenže ten při pohybu zbraní mi to sem tam klaplo o hlaven a byl jsme slyšet tak sem ho odmontoval a je klid teď se zbraní můžu prakticky házet máchat kolem sebe a je ticho ... a pak taky záleží v jakém prostředí se nachází daná osoba ke které se máš dostat , třeba my to zkoušeli i u studánky kde byl rušivý element z jedné strany voda , tak jsme šli kolem studánky a tam nejdou tolik slyšet kroky když se ti jeden z nich nepovede náhodou třeba.Ale jinak fakt stačí soustředit se na to a pomalinku našlapovat.U mě to tak funguje a z 80% případů se mi povedlo se dotknout.Taky dívat se kam člověk šlape.Ať už to jsou kamínky na betonovém povrchu , na které když slápnete tak pěkně skřípou nebo nějaké větší větvičky v lese.A právě tak se jedině člověk naučí potichu našlapovat.Taky je dobré někdy našlapovat i třeba hrany bot a podobně.Musí se to prostě vyzkoušet.No nejhorší zrada co může být je šlápnuntí na větev a prasknutí , které vás může dosti nemile prozradit.


15 kvě 2010, 10:43
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Průzkum
Přesně tuhle hru co popisuje Klima občas na trainingach taky hrajeme a je to fakt super. Docela dobrá odpočinková zábava mezi náročnejma věcma a přitom se tim člověk fakt výborně naučí tichýmu pohybu - přijde na to, co ho může prozradit, jak je nejlepší našlapovat, jak rychle si může dovolit se pohybovat atd.

reyes -> "Koubovku" bych někdy docela s chutí zorganizoval, o něčem podobnym přemejšlim už delší dobu...příp. se můžem někdy do budoucna třeba zkusit domluvit.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 kvě 2010, 18:55
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Průzkum
Griffon píše:

reyes -> "Koubovku" bych někdy docela s chutí zorganizoval, o něčem podobnym přemejšlim už delší dobu...příp. se můžem někdy do budoucna třeba zkusit domluvit.

Noooooooooooo to bude těžko uskučitelný zažil sem to v menším měřítku v ČRarmy. Pokud ale se něco takového povede tak se přidám buť jako lovec nebo kořist :)

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


15 kvě 2010, 18:58
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Průzkum
Udělat to fakt jak v tom filmu - přesun na desítky kilometrů, uzávěry na silnicích, kontroly občanů v civilu, rojnice v lesích atd atd. to je dneska už nemožný. Armáda něco takovýho už dneska nezorganizuje, nebo teda zorganizuje, ale jenom v daleko menším měřítku:
http://www.102pzpr.army.cz/hraz_2009-1.html

Vymyslet něco takovýho v civilu by byl šílenej problém. Buď by se to odehrávalo jenom v ometeným prostoru a s přísnejma pravidlama, ale pak by to trochu ztrácelo na významu. To kouzlo je prostě i v tom že se člověk převlíkne do civilu kterej si někde sežene a pokusí se zapadnout mezi lidi... a to si fakt neumím představit že aby se někdo na (airsoftový) akci převlíkl do civilu v neohraničeným prostoru a nezpůsobil riziko pro pravý civilisty.
Další problém vidím v sehnání dostatečnýho počtu bigošů, který by celou dobu jen hlídali nějaký místa, nebo dělali rojnice a třeba vůbec neměli kontakt s nepřítelem. Vím že jsou lidi co by se takovýho úkolu rádi ujali, ale myslím že jich není dostatečnej počet aby to mělo smysl.
Jedna varianta by možná byla domluvit se na spolupráci s nějakou rotou (rotama) aktivních záloh, ale těžko říct jestli by to bylo reálný.
Takže závěr je podle mě takovej že zorganizovat koubovku jak ji známe z filmu je nemožný.

Co ale udělat jde, tak něco mnohem menšího... třeba jen přechod nějaký hranice. Tady by pak stačilo aby bylo dost času a prostoru a průzkumáci si mohli zvolit vhodnej čas k přechodu. Taky aby byly OPFORs technicky líp vybavený než průzkumáci (noční vidění, silný svítilny, auta apod.). To by mohla být docela sranda :-)

A co děláme u nás docela často, tak průchod střeženým protorem, což je oplocenej lesní areál širokej asi pár desítek až stovek metrů s různým druhem porostu s cestama a budovama. Prochází třeba jen dva lidi a zbytek lidí co je k dispozici tam hlídá a hledá je. Povolený je všechno (kromě airsoftu a jinýho střílení). Taky good zábava, ale je to náročný na čas a na trpělivost hlídačů ;)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 kvě 2010, 19:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
Jj to by bylo supr :wink:
U nás děláme něco podobného jak říkáš akorád my to máme se starým JZD.
My se snažíme pozorovat a proniknout nepozorovaně dovnitř objektu a zbytek týmu to střeží , ale takových věcí se dá vymyslet plno.Nicméně je to sranda :D aspoň z pohledu průzkumníků :D


16 kvě 2010, 10:59
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Průzkum
nooo mi provádíme taky jednu nácvikovku a to dva lidi va poly nebo někde na volném prostranství a zbytek lidi do lesaale jen nejdál 10m od okraje dál ne. Tam se zakempit tak aby člověk viděl ale nebyl viděn noa ti dva na poly jedne má dalekohled a druhej je jako sigmalizáor. Ten s dalekohledem muže chodit kam chce jen ale nesmí do lesa a muže jen 10m od obvod kraje lesa. Signalizátor dělá jakékolip vypohyby a ruzně se pitvoří co sou v lese ho musej sledovat a zapisovat si co dělá signalizátor. No a ten s dalekohledem je nesmí najít. Takovejch srand máme výc.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 kvě 2010, 11:05
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Průzkum
heh :) docela zajímavé , to nás nenapadlo , někdy vyzkoušíme :)


16 kvě 2010, 11:16
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2008, 14:37
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: Průzkum
reyes102 píše:
A proč má zavázaný oči?
A než na toho hlídače šahat,


Co ty vis mozna maj sexy pruzkumnici :D


19 kvě 2010, 14:35
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Průzkum
Jenom doplnim. Urcite je dulezity umet chodit potichu, ale nemelo by to cloveka pri chuzi vubec zatezovat. Pruzkumnik se musi pri presunu hlavne divat kolem sebe. Pokud by se mel zamerovat jenom na tichou chuzi a dival by se casto, nebo neustale pod nohy stal by se silne zranitelnym. akove krupnuti vetvicky je v lese slyset okolo 50m (pokud to neni vetev o prumeru 10cm). A navic sem tam v lese krupne vetev sama od sebe. Kdezto dohlednost byva vyrazne vyssi. Proto hrozi spise prozrazeni vizualni.
Ta vase hra je dobra. Akorat bych ji doplnil o "druhy level" kdy se nebudete divat pod nohy, ale sledovat okoli. Jako pomucka by se dali po okoli rozmistit nejaky predmety, popripade nekdo kdo by se tam pohyboval, to uz je na vas. Abyste meli hlavne v nohach cit, prohledali si to misto nez na nej stoupnete a umeli si najit spravny misto aniz byste ho videli. Urcite se vam to bude hodit i v noci.

Je to hlavne pro ty co zacinaji. Abych nemusel nekde pozorovat pruzkumaky jak pred kazdym krokem deset sekund cumej do zeme aby nezaslapli zadnou vetvicku.

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


14 čer 2010, 10:05
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Průzkum
Přesně tak nedá se nic než souhlasit.Já osobně když sem tutu chuzi, tenkrát ještě jako sniper, učil pomáhalo mi než sem se někam vydal těch 20-50 metrů před sebou zrekognoskoval a pak se jí vydal aniž bych se musel koukat na zem.Poté opět do krycí polohy a znovu zrekognoskovat teren.
Tichá chůze vyžaduje dostatek sebeovládání a dobře zvládnutou rovnováhu.

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


14 čer 2010, 11:25
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Průzkum
To bych vás chtěl vidět v našem lese - tam člověka nemusím vidět, stačí střílet podle kroků. A kdo se nedívá pod nohy, ten se nedostane ani na účinný dostřel.


14 čer 2010, 15:43
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Průzkum
Nejde o to jakej les to je.. V kazdym se da chodit potichu i bez neustalyho koukani pod nohy. Jde jenom o to jak jdes. Staci prispusobit rychlost chuze a jelikoz se bavime o pruzkumu, rychlost chuze muze byt treba 300m/h. My se tady nebavime o picani "podle kroku" v lesiku za mistni skladkou s bandou tukanu co dupou jak stado prasat..

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


14 čer 2010, 18:00
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Průzkum
Hele, některé naše "bitky" jsou stylem jeden na jednoho, kdy začnem sto metrů od sebe a půl hodiny se jen plazíme - pak dvakrát vystřelíme a jeden se půl hodiny plazí pryč, zatímco druhý je na místě, protože druhého neslyšel.
O plížení toho vím docela dost, ale prostě jsou místa, na které se nedá došlápnout nebo položit ruka, aniž by to bylo slyšet, a když je takové místo hodně velké, tak se přes něj nenápadně nedá dostat - zejména když má protivník ostrý sluch.


14 čer 2010, 18:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Průzkum
Všechno jde když se chce. Nezáleží kde ale jak.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


14 čer 2010, 18:52
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Průzkum
Ok. Potom se bavime ale o tom, ze te protivnik ocekava primo v tom miste. A potom staci aby spadla vetvicka (to se opravdu deje) s spusti palbu..
Pokud jde pruzkum, je predpoklad, ze ho nepritel primo neceka..
Kdyby sis poradne precetl co jsem psal, jiste bys zjistil, ze jsem psal, ze obcas muze nejaka vetvicka prasknout.. Pokud ale praskne, tak se automaticky zastavi a chvilku pocka.. Na dalsi krok uz si clovek da vetsi pozor a zel poradne propatra spickou. Pokud se neda slapnout jinam nez na vetvicku, tak i to je resitelny. Staci vetvicku zatezovat pomalu a kdyz se zadari praskne az na zemi a to ji dostatecne utlumi..
Ale co bych ti radil.. Urcite ses zkusenejsi pruzkumak.. Mozna bych mohl domluvit abys mel na rote prednasku jak se pohybovat v lese.. Urcite by to tam spoustu lidi zajimalo..
Monty: Naprosty souhlas..

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


14 čer 2010, 20:18
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Průzkum
Mno, nevím, jestli ty poslední poznámky nejsou už míněny ironicky, tak to nechám plavat.


14 čer 2010, 21:42
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Průzkum
Bistrej, je to mineny ironicky.. Myslis, ze by na utvaru prosla prednaska na taktiku od civila??
Pro ostatni, kdo se chteji naucit zaklad pruzkumny cinnosti plati to co jsem psal na zacatku..

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


14 čer 2010, 22:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz