Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:48




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Váš odstřelovačský tréning 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Váš odstřelovačský tréning
Tak zdravím všechny snipery,
Rád bych se od vás něco přinaučil co se týče vašich tréningů. Byl jsem obeznámen s velkou kopou literatury o snipingu, všude jsem se dočetl co by měl takový odstřelovač znát, jak by se měl chovat, a jaké jsou podmínky pro takhle zaměřeného člověka/vojáka. Mam SVD a většinou trénuji JEN střelbu, pořádně se seznamuji se zbraní, abych sní "soucítil" musím jí znát jako své boty, než sní někam vyrazím. (akce, tábor, ...) Už jsem provedl pár "domácích" upgradů co se týče páky, nebo pažbení. Mno, tím chci říct, že jsem snad ještě nebyl obeznámen téměř s žádnými technikami tréningu pro odstřelovače. Jak trénujete, co by jste doporučili, nebo co vám nejvíc pomáhá.
(Mám pročtené téměř veškeré témy v sekci "Sniper", něco málo k tréningu tu je, ale opravdu je hrstka, i když možná i to je silné slovo)...

Tak díky všem a softu Zdar!!!

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


08 kvě 2011, 20:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Mno do kuchyně tě nahlídnout nikdo jen tak nenechá.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


08 kvě 2011, 20:44
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Monty píše:
Mno do kuchyně tě nahlídnout nikdo jen tak nenechá.


Mno, vždyť to mi je jasný, ale přece jen někdo by mohl podat pár rad... Na youtube by toho bylo hodně, ale vše anglicky, sice ta mi zas tak problém nedělá ale rozumím tak 50% videa, což je problém.
Ale aspoň něco by jste prozradit mohli, prosím vás... Ale máš pravdu Monty. :)))))

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


08 kvě 2011, 20:58
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2010, 14:36
Příspěvky: 134
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Pokud mas tym tak se s nima domluv a udelejte trening. Sezen si hejkala ci nejake jine maskovani a zamaskuj se na nejakem miste. tvuj tym (nejlepe 3-5 lidi ale je to na tobe) te musi objevit a zlikvidovat. kazdy z nich ma jen 10 ran a ty o jednu vic nez je lidi proti tobe. Timhle se naucis a) se dobre maskovat b) musis se t premoct (je to hlavne o psychice) a nechat je prijit co nejbliz, protoze jestli mines moc sanci dalsich nemas. c) procvicis si taktiku, aby po jednom vystrelu byl jeden mrtvy a ostatni te nezahledli.
Dalsi ti neporadim. ty by si mel vedet co ti nejde a v cem se maz zlepsit a podle toho se trenovat
A jentak mimochodem jaky si udelal na svojem SVDcku upgrade paky?

_________________
KVH Slezsko
KVH Greif
Airsoft tým: Na volné noze mezi několika
Nečekej na přirozenou smrt, začni hrát softa v CQBčku se 150kama


08 kvě 2011, 21:16
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Juraver píše:
Pokud mas tym tak se s nima domluv a udelejte trening. Sezen si hejkala ci nejake jine maskovani a zamaskuj se na nejakem miste. tvuj tym (nejlepe 3-5 lidi ale je to na tobe) te musi objevit a zlikvidovat. kazdy z nich ma jen 10 ran a ty o jednu vic nez je lidi proti tobe.


tohle je celkem dobry a ma to i logiku.

Destro píše:
...


uz jsem ti neco malo psal a psal jsem ti presne to co monty :-) spise nez ctenim po netu, si zkus sednout a popremyslet co bys mel jako sniper zvladat ;) myslim ze sam z hlavy te napadne tak 85% veci, co bys mel ovladat. vymyslet si pak, jak to nacvicit uz taky nezabere moc casu. ja osobne si to delim na 4 zakladni skupiny - pohyb/presun, maskovani, strelba, trpelivost. ke kazde z tehle skupin se samosebou vaze dalsi mnozstvi jinych veci. co se tyce pohybu tak zkus treba posadit kamarada na parez, zavazat mu oci a treba ze vzdalenosti 100 metru se k nemu potichu dostat a placnout ho. jakmile te uslysi, ukaze kterym smerem jsi a pokud ukaze dobre koncis. tohle samosebou lze provozovat i ve vice lidech. opravdu v tom nehledej nic extra. zakladni veci opravdu zjistis selskym rozumem a do extremu stejne asi nepujdes.


09 kvě 2011, 09:12
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Doporučuju dokument Surviving the cut: Marine sniper

http://www.uloz.to/7850160/surviving-th ... mentum-avi

Je tam toho opravdu hodně :) po třetím shlídnutí tam pořád nacházím nový věci, kterých jsem si předtím nevšiml.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


09 kvě 2011, 12:04
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Juraver píše:
A jentak mimochodem jaky si udelal na svojem SVDcku upgrade paky?


Takže, jelikož jsem měl po dni tréningu s SVD na rukou puchýře jak noha, rozhodl jsem si to trochu "vylepšit". Vzal jsem kus dřeva, opracoval ho, zabrousil, vytvaroval přesně na ruku. Vyvrtal jsem do (už vypracovaného) kusu dřeva díru - (průřez = 1cm, hloubka = 2cm/2,5cm) a znovu jsem vše "přejel" šmirgl papírem. V dílně jsem nalezl téměř plný sprej s černou barvou, tak jsem kus dřeva nalakoval, nastříkal, ... Prvně jsem si myslel, že to s tím bude vypadat opravdu nechutně, ale kupodivu menší zlepšovák parádně drží (kdykoli ho mohu sundat) a páku natahuju pohledem...

Jinak k vašim radám ohledně tréningu, či přípravy -
Všem vám děkuji za něco málo co jste sem napsali, třeba se tu ještě něco objeví... Nevím co dodat.

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


09 kvě 2011, 14:28
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
my jsme s týmem trénovali odstřelovače tak, že jsme pověsili na strom terč odstřelovač se k nám přibližoval ze vzdálenosti cca 500 metrů. Mezi námi a ním byla louka, z části posečená a celé to bylo mezi dvěma lesy a odstřelovač mohl využít louku i přilehlý lesní porost. Zbytek týmu měl dalekohledy a měl hlásit pozici odstřelovače. Jeho úkolem bylo dostat se tak blízko aby mohl trefit přesně terč a zůstat přitom skryt a nepozorován. Pokud byl odhalen dříve, musel se vrátit "na start" a pokus opakovat. Odstřelovač si nacvičí techniku přesunu a střelby a zbytek týmu protiodstřelovačské a pozorovací dovednosti.


09 kvě 2011, 14:55
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
seals: viz. Phase 2 - Unknown Distance and Stalking - http://en.wikipedia.org/wiki/Scout_Sniper , což ukazujou v Surviving the cut: Marine sniper... :roll:

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


09 kvě 2011, 15:16
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
nox píše:
seals: viz. Phase 2 - Unknown Distance and Stalking - http://en.wikipedia.org/wiki/Scout_Sniper , což ukazujou v Surviving the cut: Marine sniper... :roll:


ten dokument jsem neviděl. Mám to z knížky o odstřelovačích.


09 kvě 2011, 15:25
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
delame podobny kraviny jak uz se tu psalo, sniper (nekdy se spotrem) se schova, a zbytek tymu jej hleda, pripadne to okraslime tim ze sniper team umisti nekam bombu a primarnim ukolem pro zbytek neni sundat snipera (snipery), ale zneskodnit bombu, je to dobry na obe strany

nebo treba urcime nejakej vysek prostoru, skrz kterej se ma sniper dostat a splnit nejakej ukol (polozit bombu, sejmout nekoho konkretniho, neco ukrast) a zbytek patroluje, samozrejme je vybran tak velky usek aby sniper mel sanci (aby se 5 lidi nepostavilo podel "hranic" po 50 metrech a cekalo =))

urcite vas napadne spoustu dalsich variaci

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


10 kvě 2011, 00:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 19 bře 2012, 16:04
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Hele možná to bude znít hodne blbe,ale ja osobne jsem z vesnice a okolo nas jsou vsude lesy tzn.ze si vezmu hadry pouze hadry a jdu :) kdyz na louce vidis srny ci nake zvire zkuz se k nim nenapadne priblizit co nejblize to pujde ver ze je to dost tezke a hodne se pri tom naucis :))) ale tady musis pocitat s vetrem u softu nn pac protivnik te neciti ze? :D no je to sranda :) kver sem si vzal jednou a videl me myslivec a bylo zle... Je to o lidech :DDD


19 bře 2012, 16:09
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 18 lis 2012, 15:13
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Desatero německého ostřelovače za WWII.

1. Bojuj odhodlaně
2. Střílej klidně a s rozmyslem, soustřeď se na cíl. Rychlá střelba nevede k ničemu
3. Tvým největším protivníkem je nepřátelský odstřelovač, vyzraj na něj
4. Vystřel vždy jen jednou ze své pozice, jinak budeš odhalen
5. Úkryty ti prodlužují život
6. Procvičuj se ve střelbě na terč
7. Staň se mistrem v maskování a využívání terénu
8. Procvičuj si neustále svou střeleckou zručnost - za frontou a i doma
9. Nedovol, aby se tvoje zbraň poškodila
10. Přežití je desetkrát maskování a jednou střelba

Čas těmto radám nic neubral. Ostřelovačský řemeslo se za tu dobu změnilo jen částečně.

http://www.youtube.com/watch?v=A7O4RhomdVQ
Ofiko instruktážní video pro snipery co se používálo ještě dlouhý léta po válce. Něco je už dost oldskúl, ale je tam spousta dobrejch rad i pro moderní snipery...

_________________
http://www.druhavalka.cz/
WWIIASA - Wiking


01 pro 2012, 18:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Jenom 3) už je v dnešní době naprostej nesmysl.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2012, 13:16
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
SunRise píše:
Hele možná to bude znít hodne blbe,ale ja osobne jsem z vesnice a okolo nas jsou vsude lesy tzn.ze si vezmu hadry pouze hadry a jdu :) kdyz na louce vidis srny ci nake zvire zkuz se k nim nenapadne priblizit co nejblize to pujde ver ze je to dost tezke a hodne se pri tom naucis :))) ale tady musis pocitat s vetrem u softu nn pac protivnik te neciti ze? :D no je to sranda :) kver sem si vzal jednou a videl me myslivec a bylo zle... Je to o lidech :DDD

Souhlasím ;-)
Pokud dokážeš vystrašit/vyplašit nějakou zvěř na pár metrů, je to znak dobrého pližení! A to se ti hned tak nepovede je to ale celkem prča :) Jen si dej bacha, až nerazíš na Svini s malejma :D To bude teprv fofr :D
Jinak ohledně té zbraně, když už Upgrade, tak vše najednu...Pokud to do SVDčka láduješ postupem času, stále si zvykáš na něco jiného ;-) . Já to taky dělám takhle "blbě" a je to docela nezvyk ;-) A to se týká se nejen zbraně...!


02 pro 2012, 13:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 18 lis 2012, 15:13
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
A na to jsi jako přišel jak :roll: ?
Pravidlo číslo 3 je stejně platný dneska jako tehdá. V současný době se na likvidaci nepřátelskejch sniperů (mimo jiný) používají vlasní elitní.
Stačí si vzpomenout na JUBU v Iráku, amíci na něj posílali vlasní ostřelovačský týmy a spoustu z nich JUBA poslal na pravdu boží...

_________________
http://www.druhavalka.cz/
WWIIASA - Wiking


02 pro 2012, 13:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Na to jsem přišel tak, že jsem si o tom občas něco přečetl, že jsem se o tom bavil s odstřelovačem od AČR na Bahnech a podobně. Mě by naopak zajímalo, jak jsi ty přišel na to, že se dneska na likvidaci nepřátelskejch sniperů používají vlastní elitní, to není pravda už desítky let. Bylo by to plejtvání časem a zbytečný riskování drahocennýho snipera, on má práci jinde, na likvidaci nepřátelskejch odstřelovačů už jsou dneska rychlejší a chytřejší metody.

A kde jsi prosímtě našel tu informaci o Jubovi? Vždyť v případě Juby se dodneška ani neví, jestli skutečně existoval/existuje, nebo jestli to je jenom legenda.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2012, 14:16
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 18 lis 2012, 15:13
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Griffon píše:
A kde jsi prosímtě našel tu informaci o Jubovi? Vždyť v případě Juby se dodneška ani neví, jestli skutečně existoval/existuje, nebo jestli to je jenom legenda.

Co třeba CNN...
Jediný co je legenda, že se neví, jestli je to jedinej střelec nebo to je práce víc ostřelovačů a jestli je už mrtvej nebo ne. Taky se spekulovalo, že by to mohl bejt najatej žoldák sniper z bejvalýho východního bloku atd.

_________________
http://www.druhavalka.cz/
WWIIASA - Wiking


02 pro 2012, 14:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Pokud si pamatuju, tak na CNN byla o Jubovi jediná reportáž, tedy ta, po kterej se rozjela ta kauza, kdy armáda vyčítala CNN, že šíří nepodložený fámy a vyvolává mezi vojákama zbytečnej strach a paniku. Je pravda, že v ní padlo něco o tom, že proti podobnejm ostřelovačům je dobrý mít vlastní sniper team, ale to a) neznamená, že se to tak skutečně dělá a za b) neznamená, že největším protivníkem snipera je nepřátelskej sniper. V reálu to není pravda (nejnebezpečnější jsou elektronický vyhledávací systémy, vzdušná podpora a tak dále) a v airsoftu to taky není pravda (nejnebezpečnější je parta lidí s AEG, co snipera zasypou hromadou plastu). A už vůbec tam nebylo nic o tom, že by amíci přišli o nějakýho snipera, to se pokud vim zatim nestalo ani v jednej ze současnejch válek, a to tyhle věci docela sleduju. Pokud máš odkaz na nějaký jiný informace, sem s tím.

A o Jubovi se vlastně neví vůbec nic a spekulací byly hromady, takže ve finále ty videa z jeho "práce" mohly bejt klidně posbíraný z videí natočenejch x různejma lidma => Juba je jenom legenda. Samozřejmě je stejně tak dobře možný, že je skutečnej, že to byl najatej žoldák nebo že to byli dva, tři, čtyři dobře vycvičený lidi co spolupracovali, ale to jsou všechno teorie.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2012, 16:16
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Dieter König píše:
A na to jsi jako přišel jak :roll: ?
Pravidlo číslo 3 je stejně platný dneska jako tehdá. V současný době se na likvidaci nepřátelskejch sniperů (mimo jiný) používají vlasní elitní.
Stačí si vzpomenout na JUBU v Iráku, amíci na něj posílali vlasní ostřelovačský týmy a spoustu z nich JUBA poslal na pravdu boží...


dneska se proti sniperum pouzivaji scany a jako protiutok se to delostrelecky preora popr. se tam nahazi par JDAMu, ve meste se rady pouzivaji tanky.

co se juby tyce, hodne se to tu rozebiralo, nakonec z toho vylezlo to ze to nebyl jeden frajer, ale nejaka skupina.

Griff: amici prisli o dost sniperu. nerikam ze kvuli jubovi, ale obecne. jak v afgh tak IRQ. na liveleak se daji dohledat videa kde zafacovane hlavy v dalce vidi par vojaku, zasypou je nekolika minometama a jak potom ohledavaji tak tam jdou videt na zemi M14ky s optikama, M24 atd. minimalne v tomhle jedom videu byli mrtvi minimalne 4.


02 pro 2012, 16:38
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 18 lis 2012, 15:13
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
To co tu píšete samozřejmě všechno vím. Proto jsem napsal do závorky (mimo jiný).
Přesto si stojím, za tím co jsem napsal. Jelikož vždycky je to stejně o tom v první řadě snipera lokalizovat a kdo jinej než druhej sniper se vyzná v tomto řemesle.

A i za WWII se proti sniperům používalo dělostřelecký bombardování a jiný způsoby boje. Sice je to to už 60 let od války, ale tak jak dneska bojujeme se vymyslelo právě tam...

A co se týče airsoftu tak je to otázka. Záleží spíš na konkrétní situaci jestli je nebezpečnější družstvo s AEG nebo sniper.

_________________
http://www.druhavalka.cz/
WWIIASA - Wiking


02 pro 2012, 19:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Griffe - Howard E. Wasdin - Seal Team 6, Memories of an elite navy seal sniper
Tady je jasně popsána smrt několika odstřelovačů. Nechci slovíčkařit, ale třeba jsi nečet.

Dále ať to není úplně OT tak vřele doporučuju ještě přidat:
Chris Kyle - American sniper
Gunner Sgt. Jack Coughlin - Shooter

I v těhlech publikacích se dá dost přiučit, jak to přenýst do as světa je na každym.


03 pro 2012, 06:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
No já než takovíto slovíčkaření a čtení bych spíš doporučil ať jdou na střelnici a vyskoušej si střílet s takovou zbraní na výc jak 100m. Aby poznaly že to není žádná sranda a není to jen otom si hajnout na podložku nybýt a vystřelit.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


03 pro 2012, 07:30
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Monty: ale to tu přeci nikdo netvrdil...
Jinak souhlas s Griffonem...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


03 pro 2012, 16:50
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2012, 17:11
Příspěvky: 44
Bydliště: Třebíč
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Všechny rady co už tu padly byly velmi užitečné.Rád bych ale řekl že pro snipera je jiný sniper velké nebezpečí.Neříkám největší ale rozhodne se to nevyplatí podcenovat a to ani v airsoftu.Když pozoruješ tak mysli na to,že tu je možná někdo kdo pozoruje tebe :-)


02 dub 2013, 14:50
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Tady se někdo moc koukal na Enemy at the gates...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2013, 15:07
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Sniper-nováček píše:
Všechny rady co už tu padly byly velmi užitečné.Rád bych ale řekl že pro snipera je jiný sniper velké nebezpečí.Neříkám největší ale rozhodne se to nevyplatí podcenovat a to ani v airsoftu.Když pozoruješ tak mysli na to,že tu je možná někdo kdo pozoruje tebe :-)


pro snipera je nejvetsi nebezpeci frajer co ma v Minimaci M170 brko a nekonecny zasobnik. Oproti tomu frajer co ma M190 a jeden vystrel s blbe vystelovanou cinskou optikou fakt hrozba neni. v realu je sniper pro snipera hrozba, ale v airsoftu je pro snipera vetsi hrozba frajer v teplakach a manualni pistoli.


02 dub 2013, 15:51
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2012, 16:53
Příspěvky: 141
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Musim souhlasit, ze sniper pro snipera neni moc hrozba, podstatne horsi je kdyz jde skupina elektrik, sejmes jednu ostatni slysi odkud priblizne jsi strilej a zacnou to kropit.... Jeste lepsi je varianta kdyz te zaslechne kulomet :D

_________________
sniper

mb-04 ,pruzina M160, AS pro upgrade


02 dub 2013, 17:31
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
vanhouten píše:
Sniper-nováček píše:
Všechny rady co už tu padly byly velmi užitečné.Rád bych ale řekl že pro snipera je jiný sniper velké nebezpečí.Neříkám největší ale rozhodne se to nevyplatí podcenovat a to ani v airsoftu.Když pozoruješ tak mysli na to,že tu je možná někdo kdo pozoruje tebe :-)


pro snipera je nejvetsi nebezpeci frajer co ma v Minimaci M170 brko a nekonecny zasobnik. Oproti tomu frajer co ma M190 a jeden vystrel s blbe vystelovanou cinskou optikou fakt hrozba neni. v realu je sniper pro snipera hrozba, ale v airsoftu je pro snipera vetsi hrozba frajer v teplakach a manualni pistoli.


No ani v tom reálu právě ne.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2013, 18:29
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Váš odstřelovačský tréning
Griffon píše:
vanhouten píše:
Sniper-nováček píše:
Všechny rady co už tu padly byly velmi užitečné.Rád bych ale řekl že pro snipera je jiný sniper velké nebezpečí.Neříkám největší ale rozhodne se to nevyplatí podcenovat a to ani v airsoftu.Když pozoruješ tak mysli na to,že tu je možná někdo kdo pozoruje tebe :-)


pro snipera je nejvetsi nebezpeci frajer co ma v Minimaci M170 brko a nekonecny zasobnik. Oproti tomu frajer co ma M190 a jeden vystrel s blbe vystelovanou cinskou optikou fakt hrozba neni. v realu je sniper pro snipera hrozba, ale v airsoftu je pro snipera vetsi hrozba frajer v teplakach a manualni pistoli.


No ani v tom reálu právě ne.


proc neni? at uz z hlediska vycviku nebo presnosti vedeni palby je to riziko o dost vetsi nez od kohokoliv ostatniho. ono taky zalezi jakeho snipera myslis. jestli myslis partu hadziku s hadrou kolem hlavy tak to hrozba nebude az takova


03 dub 2013, 07:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz